A jednak – darmowe Google Meet ponownie znosi limity czasowe, choć nie na zawsze

Google w kwietniu ogłosiło, że 30 września skończy się okres nielimitowanych połączeń wideo w ramach darmowej wersji programu. Firma do końca zachowywała pokerową twarz, by dziś ogłosić, że przedłuża tę ofertę o kilka miesięcy.

Google Meet wciąż za darmo, wciąż bez limitów

Choć Google jeszcze kilka dni temu utrzymywało, że nie ma nic do przekazania w sprawie darmowego Google Meet, światło poranka przyniosło inne wieści. Jeśli polubiliśmy tę formę kontaktu z bliskimi, to ucieszy nas nowina, że dla właścicieli kont Gmail, usługa będzie działać na dotychczasowych warunkach aż do 31 marca 2021 roku.

Jak tłumaczy Google w specjalnie poświęconym tej sprawie wpisie na blogu, daje się zauważyć, że Google Meet jest wykorzystywane nie tylko przez firmy i przedsiębiorców, ale także miliony osób prywatnych. Kontaktują się one ze swoimi bliskimi przy pomocy tego narzędzia wideokonferencji, między innymi dlatego, że jest proste w obsłudze, nie wymaga rejestracji (dla posiadających konta Gmail) oraz zapewnia dobrą jakość połączeń.

Google spodziewa się, że ludzie przyzwyczajeni już do kontaktowania się z innymi przez kamery, będą nadal zainteresowani taką formą rozmów w świątecznych miesiącach.

Coraz bardziej przydatne narzędzie

Od momentu udostępnienia darmowej wersji Google Meet osobom prywatnym, do programu zawitało sporo nowości. Wprowadzono obsługę Chromecastów, możliwość podglądu większej liczby kamer współuczestników konferencji (do 49), opcję wspólnej tablicy cyfrowej czy filtrowania hałasów dochodzących do mikrofonu z tła.

Trivia night on Meet
Wirtualna tablica w Google Meet