Reklama
Google Meet

Filtrowanie szumów w Google Meet trafia do części użytkowników iOS oraz Androida

Filtrowanie odgłosów otoczenia, niezależnie od tego, czy prowadzimy rozmowę telefoniczną, czy tez rozpoczęliśmy połączenie wideo, jest niezwykle przydatne. Otrzymują je właśnie mobilni użytkownicy Google Meet, choć nie wszyscy.

Reklama

Filtrowanie hałasu w mobilnym Google Meet

Prowadzenie wideokonferencji z domu nie zawsze przypomina firmowe spotkania wyższego szczebla. Nawet jeśli udało nam się założyć kompletny strój zgodny z korporacyjnym dress-codem, zadbaliśmy o odpowiednie oświetlenie i tło dla naszej postaci, to prawa Murphy’ego jasno stanowią, że w kluczowym momencie spotkania do pokoju wtargnie nam nasz pies, dziecko zacznie płakać, sąsiad rozpocznie remont stulecia przy pomocy możliwie największego wiertła udarowego, a za oknem przeleci głośny odrzutowiec.

W takich sytuacjach człowieka może uratować tylko skuteczne filtrowanie hałasu po stronie wykonawcy oprogramowania, przy pomocy którego łączymy się z uczestnikami wideokonferencji. Zarówno Zoom, jak i Google Meet oferują takie opcje, ale Google nie miało jej w wersji aplikacji na smartfony. Przynajmniej do teraz, bo nadeszła przydatna aktualizacja.

Wyciszanie hałasów tła dźwiękowego w desktopowym Google Meet pojawiło się wraz z końcem czerwca, a teraz trafia także do aplikacji na iOS oraz Androida. Dzięki niemu nasi rozmówcy nie będą słyszeć rozmów ludzi znajdujących się gdzieś w okolicy, stukania w klawiaturę czy innych niepożądanych odgłosów.

Ustawienia desktopowego wyciszania dźwięków tła w Google Meet

Cisza i spokój nie dla wszystkich

Inteligentne filtrowanie szumów nie jest dostępne dla wszystkich. Skorzystać z niego mogą tylko ci, którzy korzystają z płatnych subskrypcji pakietów G Suite dla firm lub szkół. Koniec końców więc, większość z nas nie odczuje różnicy w działaniu mobilnego Google Meet, o ile nie mamy wykupionego dostępu do G Suite.

Godzi się przy okazji przypomnieć, że jutro kończy się promocyjny okres, w którym przez Google Meet dało się rozmawiać bez limitu czasu połączenia. Od początku października będzie on wynosił 60 minut.