(fot. pixabay.com)

Będziemy rozmawiać na dużym ekranie! Google Meet z obsługą Chromecast

W czasach pandemii nieodłącznym elementem naszego życia jest praca zdalna. Dotyczy ona zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aby ułatwić wielu osobom korzystanie ze spotkań przed ekranem, Google wprowadza obsługę aplikacji Meet na telewizorach.

Google Meet na TV usprawni naukę zdalną z domu

Wydaje się, że wprowadzenie wsparcia Google Meet na Chromecast wpłynie pozytywnie głównie na naukę dzieci w czasach pandemii. Większe rodziny często miały problem z zapewnieniem swoim dzieciom odpowiedniego zaplecza sprzętowego, a to dlatego, że zwyczajnie brakowało im na to miejsca i urządzeń. Teraz może się to zmienić, ponieważ wystarczy zakup małego urządzenia od Google lub posiadanie telewizora z wbudowanym Chromecastem, aby móc stworzyć kolejne stanowisko do nauki czy pracy zdalnej.

Google Meet
Google Meet zagości na naszych telewizorach poprzez Chromecast

Jak będzie działał Google Meet na Chromecast?

Google pochwaliło się w liście do użytkowników udostępnieniem nowego oprogramowania dla Google Chromecast, które od teraz ma wspierać strumieniowanie rozmów z aplikacji Meet na telewizory. Komunikacja będzie odbywała się przez przeglądarkę Chrome na komputerze, tablecie lub telefonie, ponieważ dalej będzie potrzebny dostęp do kamery oraz mikrofonu.

Przeniesienie rozmowy z konkretnego urządzenia na telewizor będzie dostępne zarówno przed rozpoczęciem spotkania, jak i w jego trakcie.

Google wyprzedza swoich konkurentów

Wprowadzenie nowej funkcji powoduje, że gigant z Mountain View zyskuje przewagę nad Zoomem oraz Microsoft Teams, które nie mają domyślnie wbudowanej opcji przeniesienia rozmowy na duży ekran. Kiedy chcielibyśmy to zrobić, musimy zaopatrzyć się w kabel HDMI i podłączyć urządzenie źródłowe (smartfon, tablet etc.) bezpośrednio do telewizora.

Google tym ruchem ewidentnie chce zająć fotel lidera w wykorzystaniu ich oprogramowania w czasach pandemii. Już wcześniej wprowadziło wiele nowości i usprawnień, mających na celu poprawienie warunków nauki i pracy zdalnej. Widać po tych ruchach, że Google zależy na tym, aby zapewnić wszystkim odpowiedni dostęp i funkcjonalności do przeprowadzania zajęć i spotkań w formie zdalnej.

Polecamy również: