Google Meet lada chwila nałoży ograniczenia na darmowych użytkowników

Google Meet lada chwila nałoży ograniczenia na darmowych użytkowników

W czasie, gdy koronawirusowa zawierucha była u szczytu swojej mocy, i każdy szukał jakiegoś praktycznego narzędzia do wideokonferencji, Google ogłosiło, że program Meet zostanie udostępniony za darmo dla wszystkich. Firma dotrzymała obietnicy, i najpewniej podobnie będzie w kwestii zapowiedzianych ograniczeń.

Google Meet z limitem czasu połączenia od 30 września

Bezpłatne organizowanie wideokonferencji w Google Meet jest bajecznie proste. Choć osobiście preferuję Zooma, ze względu na dostępność dodatkowych opcji i rozbudowanym opcjom udostępniania ekranu, tak pewną niedogodnością w Zoomie jest konieczność restartowania połączenia do 40 minut ze względu na limit czasowy. W Google Meet go nie ma, ale to tylko kwestia dwóch dni.

Jeszcze w kwietniu, kiedy Google przekazywało, że czyni z Google Meet narzędzie darmowe i dostępne dla wszystkich, podkreślało, że taki stan rzeczy nie utrzyma się po wieczność. Po 30 września bezpłatne spotkania będą ograniczane do 60 minut, co i tak jest lepszym wynikiem od Zooma. Po tym czasie zapewne będzie trzeba ponownie utworzyć pokój konferencyjny, by wznowić wideorozmowę ze znajomymi.

Google Meet lada chwila nałoży ograniczenia na darmowych użytkowników
Google Meet jest przyjazny w obsłudze

Nie ma co liczyć na łaskę Google’a

W takich sytuacjach zdarza się niejednokrotnie, że „promocja” na pełną funkcjonalność darmowej wersji programu jest przedłużana o kolejne miesiące, ale chyba nie ma się co tego spodziewać w przypadku Google Meet. The Verge postanowiło zapytać giganta z Mountain View, czy ten planuje jakąś wideokonferecyjną amnestię – i nic z tego. Oficjalna odpowiedź sugeruje jasno, że jeśli liczymy na to, że Google Meet nadal będzie oferować darmowe i nielimitowane konferencje wideo, to trzeba dać sobie spokój.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Z drugiej strony, godziny limit nie jest aż tak uciążliwy, zwłaszcza dla tych, którzy Google Meet zdążyli polubić, a wciąż chcieliby z niego korzystać za darmo. Zwłaszcza, że twórcy tego oprogramowania wkrótce dodadzą do niego kilka opcji znanych z Zooma, które znacznie usprawnią tworzenie i zarządzanie wideokonferencjami.