(fot. Tabletowo.pl)

Więcej opcji Google Lens znajdziemy bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia

Google Lens to narzędzie, które pozwala wyszukiwać informacje wprost z wykonanych przez nas zdjęć. Aplikacja od dłuższego czasu stanowi istotnym element wielu innych usług Google. Od teraz powiązania ze Zdjęciami Google będą jeszcze silniejsze, gdyż więcej opcji znanych z Google Lens, użyjemy bezpośrednio w aplikacji ze zdjęciami.

Reklama

Możliwości Google Lens

W ostatnich kilku miesiącach Obiektyw Google wzbogacił się o kilka nowych opcji. Tłumaczenie tekstu ze zdjęcia bez połączenia z internetem czy też kopiowanie tekstu z aplikacji wprost na nasz komputer to wyzwania, którym Google Lens bez większego problemu jest w wstanie sprostać. Google od dłuższego czasu prowadzi politykę mającą na celu jeszcze większą integrację swoich aplikacji. Funkcje jednej lądują w drugiej i w ten sposób coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie dają narzędzia oferowane przez giganta z Mountain View. Podobnym tropem poszło Google w przypadku usługi Google Lens i aplikacji ze Zdjęciami. Za sprawą nowej aktualizacji, więcej opcji jakie oferował Obiektyw Google znajdzie się w apce z fotografiami.

W systemie Android, aplikacja Zdjęcia Google już od jakiegoś czasu dawała łatwy dostęp do skorzystania z możliwości Google Lens. Teraz jednak będzie to jeszcze prostsze i więcej opcji pojawi się bezpośrednio w aplikacji Zdjęć, bez konieczności uruchomiania innej. Do tej pory możliwości Obiektywu aktywowaliśmy za pomocą dedykowanego przycisku z dolnego paska funkcyjnego.

Google Lens w Zdjęciach Google - nowe opcje - fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Od teraz Google udostępnia więcej możliwości z poziomu arkusza informacyjnego, do którego dostęp mamy po przesunięciu zdjęcia do góry. Pod datą, godziną i naszą potencjalną notatką, znajduje się teraz sekcja „wyszukaj na tym zdjęciu”. Wewnątrz okienka możemy znaleźć opcję pozwalające nam: skopiować tekst z obrazka, wyszukać w Google elementy widoczne na fotografii, posłuchać tekst wykryty na ekranie czy też przetłumaczyć widoczne na zdjęciu słowa lub całe zdania.

Takie posunięcie ma na celu zwiększenie wygody korzystania z zestawu narzędzi, a także przełożyć się na wzrost popularności usługi. Google chwali się, że ich aplikacja radzi sobie bardzo dobrze z optycznym rozpoznawanie znaków (OCR), co powinno pozwolić zaoszczędzić czas wielu osobom potrzebującym szybko wyszukać pewne informacje.

Zmiany w aplikacji Zdjęciowej są już dostępne w najnowszej wersji aplikacji na system Android oznaczonej numerem 5.33. W przypadku wersji na iOS, nie są one jeszcze dostępne i nie wiadomo, kiedy aktualizacja trafi na urządzenia od Apple.