(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google zintegrowane z Lens. Nowość przyda się w restauracji

Szukasz miejsca, w którym można dobrze zjeść? Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po Mapy Google, tym bardziej, że twórcy ciągle rozwijają funkcje związane z odkrywaniem restauracji, knajp i innych ciekawych lokalizacji.

Reklama

Najlepsza restauracja w okolicy, a może coś taniego?

Mapy Google to nie tylko dobra nawigacja, ale również świetne narzędzie do odkrywania interesujących miejsc, w tym również tych z jedzeniem. Usługa pozwala przeglądać restauracje w wybranej lokalizacji. Oprócz informacji o lokalizacji, otrzymujemy numer telefonu, godziny otwarcia, a także opinie użytkowników. Zobaczymy jeszcze zdjęcia dostępnych potraw wykonane przez osoby, które odwiedziły konkretne miejsce.

Dodatkowo, listę restauracji można filtrować. Do wyboru mamy m.in. posiłki nocą, tanie miejsca, najlepsze restauracje, restauracje dla grup czy bez rezerwacji. To wszystko sprawia, że nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem miejsca, które spełni określone wymogi.

Nie tylko znajdziesz restauracje, ale dowiesz się, co warto zamówić

Podczas zeszłorocznej konferencji Google I/O poznaliśmy nowości w aplikacji Google Lens. Otrzymała ona możliwość przeglądania potraw w restauracji. Wystarczy uruchomić aplikację i następnie skierować obiektyw smartfona na menu. Po chwili najpopularniejsze dania zostaną podświetlone. Ponadto, po wybraniu konkretnej pozycji otrzymamy zdjęcia potrawy, a także opinie innych użytkowników.

(fot. 9to5Google)

Teraz wspomniana funkcjonalność trafia do Map Google. Nie ma więc konieczności uruchamiania Google Lens – menu można zeskanować bezpośrednio w Mapach. Dodatkowo, informacje mogą zostać pobrane ze zdjęcia wrzuconego przez innego użytkownika – niektórzy udostępniają zdjęcia menu.

Integracja obu rozwiązań Google jak najbardziej ma sens. Po pierwsze, nie musimy się przełączać między dwoma aplikacjami. Po drugie, rozbudowuje ona funkcje Map Google dotyczące jedzenia. Po trzecie, Google Lens podczas przedstawienia informacji oraz opinii o wskazanym daniu i tak korzystał z bazy danych Map.

Nowość jest obecnie wdrażana w aplikacji dostępnej na Androida. W związku z tym, że aktualizacja jest udostępniana stopniowo, to jeszcze nie wszyscy mogą korzystać z Google Lens. Nie wiemy, kiedy integracja pojawi się na urządzeniach Apple.

Polecamy również:

Denerwuje cię wzmożony ruch uliczny? Wystarczy 99 smartfonów i czterokołowy wózek

źródło: 9to5Google