Masz Samsunga? Przyzwyczajaj się do myśli, że Google Duo będzie obecny w dialerze

Samsungi Galaxy S20 zostaną wyposażone w najnowszą wersję nakładki koreańskiego producenta – One UI 2.0. Wnosi ona wiele ciekawych nowinek, a jednej z nich – integracji z Google Duo – warto przyjrzeć się bliżej.

Reklama

Współcześnie coraz częściej decydujemy się na prowadzenie wideorozmów. Dzieje się tak dlatego, że obraz jest w stanie przekazać znacznie więcej niż dźwięk. W dodatku, dzięki współczesnym smartfonom, prowadzenie konwersacji z jednoczesną transmisją obrazu stało się bardzo łatwe i powszechnie dostępne. Kolejny krok do popularyzacji tej formy komunikacji właśnie postawił Samsung w parze z Google. W dialerze dostępnym w nakładce One UI 2.0 pojawi się opcja nawiązania połączenia wideo przez Google Duo.

Reklama

Google Duo to komunikator, którego  najważniejszą zaletą jest jego dostępność na wielu platformach. Zastąpienie nim autorskiego komunikatora Samsunga pozwala otworzyć się na rozmowy ze znajomymi, którzy użytkują urządzenia z zupełnie innymi systemami. Dzięki Google Duo wystarczy dostęp do internetu i kamerka, by móc prowadzić rozmowy z jednoczesną prezentacją obrazu.

Oto polskie ceny smartfonów Samsung Galaxy S20 oraz prezent przy przedsprzedaży

Do dalszego zwiększania popularności rozmów wideo może przyczynić się również wprowadzenie sieci w technologii 5G. Znacząco zwiększona przepustowość pozwoli na przekazywanie obrazu w zupełnie innej jakości niż do tej pory. Mimo, że 5G jeszcze nie funkcjonuje, z możliwości rozmów w lepszej jakości można korzystać posiadając właśnie komunikator Google Duo, który umożliwia przekazywanie obrazu nawet w rozdzielczości Full HD.

Dzięki temu posiadacz urządzenia z One UI 2.0 na pokładzie (na przykład wszystkie nowe Samsungi Galaxy S20) będzie mógł prowadzić rozmowy wideo w jakości Full HD nawet z wieloma osobami na raz – możliwości komunikatora pozwalają na jednoczesne komunikowanie się ze sobą nawet do ośmiu osób! Co ciekawe, w Google Duo można transmitować obraz poziomy, co w połączeniu z obiektywem szerokokątnym może przyczynić się do powstania zupełnie nowej jakości rozmów wideo.

Drugie, lepsze podejście Samsunga do składanych ekranów: oto Galaxy Z Flip

Możliwość nawiązywania połączenia wideo bezpośrednio z aplikacji do wybierania numeru to bardzo przydatna funkcja, która może spowodować znaczny wzrost popularności Google Duo, choć czy ten zagrozi pozycji WhatsAppa? Mocno w to wątpię.

Źródło: Samsung