Masz Samsunga? Przyzwyczajaj się do myśli, że Google Duo będzie obecny w dialerze 18

Masz Samsunga? Przyzwyczajaj się do myśli, że Google Duo będzie obecny w dialerze

Samsungi Galaxy S20 zostaną wyposażone w najnowszą wersję nakładki koreańskiego producenta – One UI 2.0. Wnosi ona wiele ciekawych nowinek, a jednej z nich – integracji z Google Duo – warto przyjrzeć się bliżej.

Współcześnie coraz częściej decydujemy się na prowadzenie wideorozmów. Dzieje się tak dlatego, że obraz jest w stanie przekazać znacznie więcej niż dźwięk. W dodatku, dzięki współczesnym smartfonom, prowadzenie konwersacji z jednoczesną transmisją obrazu stało się bardzo łatwe i powszechnie dostępne. Kolejny krok do popularyzacji tej formy komunikacji właśnie postawił Samsung w parze z Google. W dialerze dostępnym w nakładce One UI 2.0 pojawi się opcja nawiązania połączenia wideo przez Google Duo.

Masz Samsunga? Przyzwyczajaj się do myśli, że Google Duo będzie obecny w dialerze 19

Google Duo to komunikator, którego  najważniejszą zaletą jest jego dostępność na wielu platformach. Zastąpienie nim autorskiego komunikatora Samsunga pozwala otworzyć się na rozmowy ze znajomymi, którzy użytkują urządzenia z zupełnie innymi systemami. Dzięki Google Duo wystarczy dostęp do internetu i kamerka, by móc prowadzić rozmowy z jednoczesną prezentacją obrazu.

Oto polskie ceny smartfonów Samsung Galaxy S20 oraz prezent przy przedsprzedaży

Do dalszego zwiększania popularności rozmów wideo może przyczynić się również wprowadzenie sieci w technologii 5G. Znacząco zwiększona przepustowość pozwoli na przekazywanie obrazu w zupełnie innej jakości niż do tej pory. Mimo, że 5G jeszcze nie funkcjonuje, z możliwości rozmów w lepszej jakości można korzystać posiadając właśnie komunikator Google Duo, który umożliwia przekazywanie obrazu nawet w rozdzielczości Full HD.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Masz Samsunga? Przyzwyczajaj się do myśli, że Google Duo będzie obecny w dialerze 20

Dzięki temu posiadacz urządzenia z One UI 2.0 na pokładzie (na przykład wszystkie nowe Samsungi Galaxy S20) będzie mógł prowadzić rozmowy wideo w jakości Full HD nawet z wieloma osobami na raz – możliwości komunikatora pozwalają na jednoczesne komunikowanie się ze sobą nawet do ośmiu osób! Co ciekawe, w Google Duo można transmitować obraz poziomy, co w połączeniu z obiektywem szerokokątnym może przyczynić się do powstania zupełnie nowej jakości rozmów wideo.

Drugie, lepsze podejście Samsunga do składanych ekranów: oto Galaxy Z Flip

Możliwość nawiązywania połączenia wideo bezpośrednio z aplikacji do wybierania numeru to bardzo przydatna funkcja, która może spowodować znaczny wzrost popularności Google Duo, choć czy ten zagrozi pozycji WhatsAppa? Mocno w to wątpię.

Źródło: Samsung