Google Duo na desktopach. Webowy klient aplikacji już działa

Tak jak Google obiecał, tak zrobił. Miesiąc temu usłyszeliśmy o planach wprowadzenia komunikatora Duo na komputery za pośrednictwem aplikacji webowej, i tak się stało. Jeśli używacie Duo, od teraz możecie nawiązywać połączenia z innymi także przez przeglądarkę.

Przeglądarkowa wersja Google Duo jest ucieleśnieniem prostoty. Na początku wchodzimy na stronę duo.google.com i łączymy swoje konto Google z aplikacją.

Reklama

Potem udzielamy kilku zgód, między innymi na wyświetlanie powiadomień przez przeglądarkę oraz wykorzystywanie mikrofonu i kamery.

I już, przed naszymi oczami pojawia się czysty, minimalistyczny interfejs z listą kontaktów i wyszczególnionymi najczęściej używanymi kontaktami.

Duo działa dobrze na przeglądarce Chrome. Choć komunikatora można używać także przez Firefoksa czy Safari, pojawiają się raporty sugerujące, że ich użytkownicy mają problemy z dostępem do usługi. Google zapewne będzie je sukcesywnie usuwał, tak by rodzaj używanego programu nie miał wpływu na komfort korzystania z aplikacji.

Nie jest to oficjalny start Google Duo na desktopach – firma nie przekazała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale zapewne niedługo się to stanie.

Używacie Google Duo?

 

źródło: własne