Chrome wyszukiwanie pasek zadań aktualizacja
źródło: Google

Ta zmiana w Google Chrome usprawni wyszukiwanie. Spodoba Ci się!

Podczas korzystania z przeglądarki internetowej można się zgubić wśród kart lub zakładek – szczególnie jeśli mamy ich naprawdę dużo. Czasami ciężko odnaleźć to, czego właśnie szukamy. Żeby zmienić ten stan rzeczy Google wprowadziło nowe rozwiązanie do swojej przeglądarki Chrome.

Wyszykuj bezpośrednio w pasku zadań

Przeglądarka Google Chrome w desktopowej wersji otrzymała aktualizację, dzięki której użytkownicy mogą bezpośrednio w pasku zadań przeszukiwać karty, zakładki i historię przeglądarki. Wszyscy mają teraz możliwość wykorzystania trzech skrótów wyszukiwania, które są wbudowane bezpośrednio w pasek adresu Chrome.

Wystarczy przed rozpoczęciem przeszukiwania należy użyć jednego ze skrótów na początku wyszukiwania: @tabs, @bookmarks, @history. Jeśli korzystacie z polskiej wersji przeglądarki musicie zastosować polskie odpowiedniki: @karty, @zakładki, @historia.

Jeśli tak jak ja, często macie w swojej przeglądarce otworzone 20, 30, czy nawet 40 kart jednocześnie, to dobrze wiecie, że można się w nich łatwo pogubić i spędzić klika minut na poszukiwaniu tej odpowiedniej. W takiej sytuacji zbawienna może okazać się nowa funkcja. Wystarczy, że w pasku adresu wpiszemy @karty i wciśniemy pojawiający się przycisk Szukaj na stronie Karty. Wtedy możemy przeszukiwać wszystkie otwarte karty lub grupy kart. Takie rozwiązanie bez wątpienia usprawni korzystanie z Chrome wielu użytkowników.

Dokładnie taki sam schemat działania dotyczy przeszukiwania zakładek oraz historii. Dzięki wykorzystaniu skrótów @zakładki i @historia można zdecydowanie szybciej znaleźć to co, jest nam aktualnie potrzebne. Google przypomina również o możliwości ustawienia niestandardowych skrótów wyszukiwania w witrynie. Dzięki nim bezpośrednio z paska adresu użytkownicy mogą wyszukać informacji na przykład w witrynie YouTube.

Zmiany w wyszukiwarce Google

Sporo zmieni się również w desktopowej wersji wyszukiwarki Google. Już niedługo znikną znajdujące się obecnie na dole strony charakterystyczne liczby od 1 do 10, które pozwalają wyświetlić więcej wyników wyszukiwania. Dzięki nadchodzącej zmianie wygląd rezultatów będzie wyglądać tak jak na urządzeniach mobilnych – podczas scrollowania wyszukiwarka automatycznie wyświetli kolejne wyniki z pierwszych 6 stron wyszukiwania.