Huawei MatePad Paper (fot. Tabletowo)

Huawei MatePad Paper zyskał dzięki aktualizacji bardzo przydatną rzecz

MatePad Paper jest jednym z najbardziej nietypowych sprzętów w ofercie Huawei. Funkcjonuje głównie jako czytnik e-booków, ale może też z powodzeniem pełnić rolę przydatnego notatnika. I właśnie ta funkcja właśnie została jeszcze bardziej rozwinięta.

Aktualizacja MatePad Paper

Huawei zadbało, by najnowszy czytnik e-booków miał możliwość robienia i zapisywania notatek. Jest to bardzo wygodne także ze względu na specyfikę tego urządzenia – tworzenie zapisków za pomocą rysika przypomina pracę na klasycznym, papierowym notatniku.

Dzięki nowej aktualizacji, przenoszenie notatek z MatePada Paper na inne sprzęty Huawei będzie jeszcze prostsze, a w gruncie rzeczy – przy odpowiednim ustawieniu programu, nie będzie w ogóle wymagać od nas żadnej uwagi.

Otóż zgodnie z dziennikiem zmian dotyczącym wersji nowego oprogramowania 2.1.0.176(C432E1R2P2), aplikacja Notatki została zaktualizowana. Najważniejszym usprawnieniem jest automatyczna synchronizacja z aplikacją Notatki na tabletach i telefonach Huawei. Oprócz tego będzie obsługiwać zagnieżdżanie wielowarstwowych folderów, a także bez problemu skopiujemy treść lassa między stronami i notatnikami.

Huawei dba o swoje urządzenia

Choć aktualizacje kojarzą się nam głównie z poprawkami lub nowymi wydaniami Androida, to Huawei całkiem nieźle sobie radzi z wydawaniem nowych funkcji dla urządzeń działających na HarmonyOS.

MatePad Paper działa na HarmonyOS 2 i jest obecny na rynku niecały rok. Wydawałoby się, że tak – można rzec – poboczny sprzęt nie będzie w centrum zainteresowania producenta. I oczywiście bardzo łatwo jest wskazać chociażby smartfony, które otaczane są bardziej intensywną opieką. Dobrze jednak widzieć, że nie zabierają całej uwagi ekip deweloperskich.