Google chce kupić Fitbita, a Qualcomm pracuje nad oszczędnym procesorem dla smartwatchy

Już od jakiegoś czasu chodzą słuchy, że FitBit szuka nabywcy. Firmą wydaje się być zainteresowane Google.

Alphabet rozważa zakup Fitbita

„Nareszcie dostaniemy Pixel Watch” – przemknęło mi przez myśl, kiedy przeczytałem informacje o tym, że Google przymierza się do zakupu firmy Fitbit. W końcu plany giganta z Mountain View odnośnie własnego smartwatcha mogłyby się spełnić. Zresztą, byłoby to całkiem naturalnym rozwinięciem rodziny urządzeń Made by Google. Mamy już smartfony, inteligentne głośniki, laptopy, więc przydałby się jakiś zegarek z Wear OS – taki, jaki powinien powstać już dawno temu.

Reklama

Brak nadziei na zegarek Google Pixel Watch w tym roku. Szkoda

Informacje o zainteresowaniu Fitbitem wyrażanym przez spółkę Alphabet, a więc właściciela Google, pojawiły się dzięki dziennikarzom Reuters, którzy powołują się na własne źródła. Strony, których dotyczą te wieści, nie komentują sprawy. Nie jest znana nawet orientacyjna cena, jaką Alphabet byłby w stanie zapłacić za Fitbit.

Osobiście chętnie zobaczyłbym Pixel Watcha, a wierzę, że do tego doprowadziłoby ostatecznie przejęcie Fitbita przez Google. Do tego chyba jeszcze chyba daleka droga, ale nadzieję zawsze można mieć. Zwłaszcza że…

Nadchodzi nowy procesor dla smartwatchy

A dokładnie – Qualcomm Snapdragon Wear 3300. Długa nazwa taka, solidna. W krótszej formie – SDW3300, i to właśnie w takiej namierzyła wzmiankę o procesorze ekipa XDA Developers, gdzieś w pliku odnalezionym w zakurzonych drzewkach folderów z kodem Qualcomma.

Układ na bazować na Snapdragonie 429 i – co ważne – zapewnić znacznie lepszą wydajność energetyczną od dotychczasowych procesorów Qualcomma dla smartwatchy (patrzę na ciebie, Snapdragon Wear 3100). Ma to sprawić inna konstrukcja chipsetu, który nie będzie polegał na energożernych rdzeniach Cortex-A7 (pamiętających początki 2016 roku), a na bardziej oszczędnych rdzeniach Cortex-A53.

Skagen Falster 2. Ładny drań, tylko szkoda, że na Snapdragonie Wear 2100

Pewnie jeszcze minie mnóstwo czasu, zanim zobaczymy zegarki ze Snapdragonem Wear 3300, ale kto wie? – może pierwszym z nich byłby Pixel Watch powstały po przejęciu Fitbita? Ech, marzenia.

źródło: Reuters, XDA Developers przez Android Central, Android Authority
zdjęcie główne: Skagen Falster 2