LG Watch Style LG Watch Sport

Brak nadziei na zegarek Google Pixel Watch w tym roku. Szkoda

Naprawdę chętnie zobaczyłbym jakiś fajny zegarek z logo Google na obudowie. Jednak gdy Apple Watch 5 jasno świeci wśród innych smartwatchy, o Pixel Watchu z Mountain View ani słychu, ani widu. Ze smutkiem trzeba stwierdzić, że ten rok będzie kolejnym, w którym nie ucieszymy się z zegarków „Made by Google”.

O zegarkach Pixel Watch pojawiły się pogłoski jeszcze przed inauguracją linii produktów „Made by Google” w 2016 roku. Oczywiście na konferencji 4 października nie padło nawet słowo o takich urządzeniach, co zasmuciło fanów marki, wyczekujących na sprzęt z Android Wear (teraz: Wear OS).

Reklama

Według Business Insider, zegarki Google miały być ogłoszone razem ze smartfonami Pixel oraz Pixel XL, ale Rick Osterloh, szef działu sprzętowego w firmie, podjął decyzję o wstrzymaniu się z premierą Pixel Watchy. Złożyło się na to kilka powodów.

Tak miały wyglądać Pixel Watche

Osterloh chciał, żeby wszystkie urządzenia z logo „G” na obudowie projektowane były w jednym, rozpoznawalnym stylu. Zegarki od niego odbiegały. Znacznie większym problemem niż dysonans wizualny były problemy z synchronizacją Pixel Watchy ze smartfonami Pixel. Tak podstawowa funkcja powinna działać idealnie, jednak według jednego z pracowników Google, biorących udział w rozwoju projektu zegarków, wcale tak nie było. W takim wypadku Osterloh nie chciał, „żeby produkt peryferyjny zaszkodził marce sprzętów Google”.

Czynniki te wpłynęły na to, że zegarki, mające pojawić się pod nazwą Pixel Watch zostały odrzucone na tygodnie przed wielką premierą, mimo, że zakończono nawet sesje zdjęciowe dla produktów. Ich projekt wykorzystano jednak w modelach LG Watch Style i LG Watch Sport, więc sprzęt pojawił się na rynku, choć pod innym szyldem.

Trochę szkoda, że Google mimo tego niepowodzenia nie zaplanowało wprowadzenia do swojej oferty innego urządzenia noszonego, tym razem świetnie współpracującego ze smartfonami Pixel. Najwyraźniej jednak firma jest świadoma, że Wear OS wcale nie jest najlepszym systemem operacyjnym dla smartwatchy i nie zamierza pchać się w segment sprzętu, który jest praktycznie zdominowany przez Apple.

Recenzja Huawei Watch GT – smartwatch o ograniczonych możliwościach, ale za to ze świetną baterią

źródło: Business Insider przez 9to5google
na zdjęciu głównym: LG Watch Style i LG Watch Sport