laptop Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go (fot. Google)

Google Pixelbook Go – kolejne podejście Google do laptopów z Chrome OS

Google zaprezentowało swojego pierwszego Pixelbooka dwa lata temu, w październiku 2017 roku. W zeszłym producent wprowadził na rynek hybrydę Pixel Slate, natomiast w tym ponownie sięgnął po bardziej tradycyjną konstrukcję – Google Pixelbook Go jest kolejnym laptopem z Chrome OS na pokładzie.

Patrząc na samą nazwę urządzenia, mogłoby się wydawać, że jest to budżetowy laptop, podobnie jak spora część chromebooków. Dopisek „Go” nie oznacza jednak, że Google Pixelbook Go jest propozycją z najniższej półki – świadczy o tym jego specyfikacja.

Reklama

Google Pixelbook Go – specyfikacja

Należy zacząć od tego, że laptop ten będzie dostępny w wielu różnych wersjach i konfiguracjach, co w przypadku tego typu urządzenia nie jest specjalną niespodzianką. Wszystkie zaoferują dotykowy wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala i proporcjach 16:9. W tańszych ma się on charakteryzować rozdzielczością Full HD, natomiast w droższych już 4K („Molecular Display”).

laptop Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go (fot. Google)

Klienci dostaną do wyboru wersje z procesorami Intel Core m3, Intel Core i5 oraz Intel Core i7 (ósmej generacji). W zależności od konfiguracji, na wyposażeniu Google Pixelbook Go znajdzie się także 8 GB lub 16 GB RAM i 64 GB, 128 GB albo 256 GB pamięci wbudowanej typu SSD na pliki i aplikacje.

Google Pixelbook Go ma na pokładzie również głośniki stereo umieszczone po bokach klawiatury, w której klawisze opierają się na mechanizmie nożycowym (wśród nich jest też dedykowany przycisk do uruchamiania Asystenta Google). Do kompletu są dwa mikrofony i aparat o rozdzielczości 2 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Łączność w laptopie zapewniają moduły Bluetooth i WiFi oraz dwa porty USB-C z diodą LED każdy. Nie zabrakło także chipu Titan C i 3,5 mm złącza słuchawkowego, w przeciwieństwie do czytnika linii papilarnych.

laptop Google Pixelbook Go
Google Pixelbook Go (fot. Google)

Google Pixelbook Go będzie dostępny w sklepach w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej Just Black i różowej Not Pink. Klienci z pewnością zwrócą uwagę na spód dolnej części laptopa, gdyż wykończono ją w dość nietypowy sposób – pokrywa ją pofalowany materiał, przypominający… dach z eternitu. Całość ma grubość 13 mm i waży mniej niż kilogram.

Google Pixelbook Go – ceny

  • Full HD/Intel Core m3/8 GB RAM/64 GB SSD – 649 dolarów/629 funtów
  • Full HD/Intel Core i5/8 GB RAM/128 GB SSD – 849 dolarów/829 funtów
  • Full HD/Intel Core i5/16 GB RAM/128 GB SSD – 999 dolarów/949 funtów
  • 4K/Intel Core i7/16 GB RAM/256 GB SSD – 1399 dolarów/1329 funtów

Źródło: Google