Google udostępnia ARCore 1.0. Na początku skorzystają z niej właściciele 13 modeli smartfonów - Tabletowo.pl

Google udostępnia ARCore 1.0. Na początku skorzystają z niej właściciele 13 modeli smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Google miało swój pomysł na rozszerzoną rzeczywistość (mowa tu o Project Tango), lecz kiedy Apple zaprezentowało ARKit, koncern z Mountain View zrewidował swoje podejście i ogłosił, że stworzy ARCore, czyli odpowiedź na produkt Apple. Dziś oficjalnie udostępniono go pierwszym użytkownikom, z platformą mogą zapoznać się właściciele 13 modeli smartfonów, co daje jakieś 100 milionów osób.

Na swoim blogu Google poinformowało, że deweloperzy mogą publikować aplikacje AR w Sklepie Play, ponieważ ARCore pracuje na 100 milionach smartfonów i zaawansowane możliwości z zakresu rozszerzonej rzeczywistości dostępne są już na tych urządzeniach. Aktualnie z platformy mogą skorzystać właściciele 13 modeli inteligentnych telefonów: Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, LG V30, LG V30+ (w przypadku smartfonów LG wymagany jest Android Oreo), Asus ZenFone AR i OnePlus 5.

Google jednocześnie poinformowało, że współpracuje także z innymi producentami, aby na ich nowych, zaprezentowanych w 2018 roku smartfonach również działało ARCore. Wśród nich koncern z Mountain View wymienia – oprócz Samsunga, LG i Asusa – Huawei, Motorolę, Xiaomi, HMD Global (Nokia), Sony i Vivo.

Tabletowo.pl Google udostępnia ARCore 1.0. Na początku skorzystają z niej właściciele 13 modeli smartfonów Android Asus Google LG Nowości OnePlus Samsung Smartfony

Google ARCore 1.0

Google postarało się także, aby ARCore od razu zaoferował coś ciekawego użytkownikom. Nawiązano więc liczne współprace, w wyniku których na przykład Snapchat stworzył „portal”, przenoszący na teren stadionu Barcelony Camp Nou. Z kolei Sotheby’s International Realty umożliwia zaaranżowanie przestrzeni w mieszkaniu w różny sposób. Fani motoryzacji mogą natomiast postawić na swoim podwórku prototyp koncepcyjnego samochodu Porsche Mission E, aby przyjrzeć mu się z każdej strony.

Google przy okazji zapowiedziało nowe funkcje w Google Lens, jednak dostęp do nich będą mieli jedynie angielskojęzyczni użytkownicy, więc jeśli ktoś jest zainteresowany – odsyłam do podlinkowanego w źródle wpisu.

Źródło: Blog Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona