Garmin Vivosmart 5
(źródło: WinFuture)

Garmin Vivosmart 5 nadciąga. Nowa opaska fitness przyniesie dużą zmianę

Garmin to jeden z najpopularniejszych producentów sportowych zegarków i opasek fitness. O ile tych pierwszych nie brakuje w ofercie tego producenta, o tyle przedstawicielem opasek w tej chwili jest jedynie model Garmin Vivosmart 4, którego historia sięga 2018 roku. Producent chce to najwyraźniej zmienić, gdyż szykuje się do prezentacji nowej opaski Garmin Vivosmart 5.

Reklama

Garmin Vivosmart 5 – wygląd i funkcje

Jak informuje WinFuture, Garmin jako jeden z liczących się graczy urządzeń ubieralnych planuje wprowadzić na rynek nową opaskę fitness. Garmin Vivosmart 5, bo o nim mowa, podobnie jak poprzednik, będzie pozycjonowany w niższym segmencie cenowym. O ile producent nie zdążył jeszcze zaprezentować nowej opaski, o tyle do sieci trafiło na tyle dużo informacji, że w zasadzie już dzisiaj wiemy niemal wszystko na temat nadchodzącego urządzenia.

Garmin Vivosmart 5
(źródło: WinFuture)

Opaska nadal pozostanie w dość klasycznej, dla tego typu sprzętu, formie, ale w porównaniu do poprzednika przyniesie jedną, dość znacząca zmianę. Mowa o wyświetlaczu AMOLED, który jest większy o przeszło 66% niż w modelu Vivosmart 4. Z pewnością dobrze wpłynie to na czytelność i łatwość obsługi. Jest to oczywiście panel dotykowy, a więc większa przestrzeń do działania i poruszania się po systemie z pewnością się przyda.

Wiadomo również, że sprzęt zyska nowe funkcje. Jedną z nich ma być Sleep Score, czyli algorytm oceniający jakość snu użytkownika – opaska będzie analizować dane z różnych sensorów i na ich podstawie spróbuje określić, jak dobrze się wyspał jej posiadacz. Producent ma obiecywać, że Garmin Vivosmart 5 będzie działał na baterii do 7 dni w trybie inteligentnym w stałym połączeniu ze smartfonem. Wynik ten być może nie powala, ale jest już całkiem zadowalający.

Sprzęt będzie również uszczelniony. Co prawda nie wiemy w tej chwili nic o certyfikacji na wodo- i pyłoszczelność, ale z przedpremierowych informacji wynika, że opaska będzie działać bezproblemowo również podczas kąpieli w basenie czy pod prysznicem.

Warto również wspomnieć o sporcie – to w zasadzie najważniejsze w sprzętach produkowanych przez Garmina. Wbudowane aplikacje będą monitorować takie aktywności, jak bieganie, joga, trening cardio, pływanie i nie tylko. Opaska, przy wsparciu smartfona, będzie również mogła rejestrować trasę jazdy, biegania czy pieszej wędrówki.

Śledzenie aktywności będzie wspierane przez wbudowane czujniki. Garmin Vivosmart 5 otrzyma bowiem czujnik tętna, ale też czujnik poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2). Oprócz tego algorytmy ocenią poziom stresu i zadbają o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, podobnie zresztą jak cena. Patrząc jednak na to, że do sieci trafiły już grafiki marketingowe, można przypuszczać, że Garmin Vivosmart 5 zadebiutuje na rynku już niebawem.