Samsung Galaxy Z Flip 3 będzie dostępny w aż 8 (!) wersjach kolorystycznych

Samsung niewątpliwie pracuje nad następcą Galaxy Z Flip i Galaxy Z Flip 5G. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej doniesień na temat Galaxy Z Flip 3, a najnowsze informacje wskazują, że może on być dostępny w aż ośmiu wersjach kolorystycznych.

Reklama

Najwyższy czas na następcę Samsunga Galaxy Z Flip i Galaxy Z Flip 5G

Samsung na dzień dzisiejszy jest niekwestionowanym liderem w segmencie składanych smartfonów. Aby utrzymać swoją pozycję, producent musi ciągle uaktualniać swoją ofertę. Ostatni model z klapką, Galaxy Z Flip 5G, zadebiutował pod koniec lipca 2020 roku – w technologicznym świecie to szmat czasu. Szczęśliwie Koreańczycy zdają sobie z tego sprawę i już intensywnie pracują nad Galaxy Z Flip 3.

Samsung Galaxy Z Flip 5G (źródło: Samsung)

Według najnowszych informacji, nowy Galaxy Z Flip 3 może być dostępny w aż ośmiu (!) różnych wariantach kolorystycznych. Źródła z Holandii podają, że na tamtejszym rynku klienci dostaną do wyboru wersję szarą, białą, ciemnoniebieską oraz różową. Wcześniejsze doniesienia wskazują natomiast, że do tych opcji dołączą też filetowa, zielona, czarna i beżowa. Niestety, nie wiemy, czy producent ma zamiar wykończyć obudowę matowym szkłem jak w przypadku Galaxy Z Flip 5G, czy lustrzaną powierzchnią, podobnie do pierwszej edycji smartfona.

Reklama
składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Flip (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo)

Oferowanie aż ośmiu wersji kolorystycznych może wydawać się szokujące, biorąc pod uwagę to, że poprzednie generacje były dostępne w zaledwie dwóch kolorach. Pamiętajmy jednak, że koreański gigant zwykle rezerwuje sobie niektóre warianty na specjalne okazje, a inne trafiają jedynie do wybranych krajów. Wątpliwa jest obecność wszystkich ośmiu wersji kolorystycznych na wszystkich rynkach.

Druga generacja z wielkimi zmianami

Oprócz zmian wizualnych, Samsung nie zamierza iść na łatwiznę także w kwestii wyposażenia Galaxy Z Flip 3. Jeśli ostatnie informacje okażą się prawdziwe, w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się premiery pierwszych na świecie składanych smartfonów z certyfikatem pyło- i wodoszczelności!

składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip 3 foldable smartphone
źródło: Let’s Go Digital

Możemy spodziewać się, że nowy składany smartfon Samsunga, podobnie do poprzedników, nawet na rynku europejskim będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888. Premiera Galaxy Z Flip 3 jest spodziewana w lipcu bieżącego roku.

    1. Nie ma, ale Z Flip 1 wyszedł 14.02.2020, więc będzie przy premierze ok. 1,5 roku różnicy, co, przynajmniej powinno, zaowocować większymi zmianami. A głównie pewnie chcą zrównać serię Z Fold z Z Flip, żeby ludziom się nie myliło, że Z Flip 2 jest gorszy niż Z Fold 3, bo jest numer do tyłu – podobnie zrobili z serią Note – w pewnym momencie pominęli Note 6 właśnie między innymi, żeby nie było bałaganu i modele z tego samego roku różnych serii miały ten sam numer.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama