Nowe tapety z dziurą do Galaxy S10e i Galaxy S10
Nowe tapety z dziurą do Galaxy S10e i Galaxy S10 (fot. Samsung)

Samsung udostępnił nowe tapety z dziurą do Galaxy S10

Wielu osobom nie podoba się pomysł wycinania otworów w wyświetlaczach, ale aktualnie jest to najnowsza zdobycz techniki i wielu producentów decyduje się na taki krok. Dość nieoczekiwanie okazało się jednak, że za pomocą odpowiedniej tapety można sprawić, żeby nie rzucał się on aż tak bardzo w oczy. Samsung poszedł za ciosem i udostępnił nowe tapety zaprojektowane specjalnie z myślą o Galaxy S10e i Galaxy S10.

Plusem otworu w wyświetlaczu niewątpliwie jest to, że zabiera on nieco mniej powierzchni ekranu niż wycięcie w kształcie kropli wody bądź łezki. I chociaż to kolejny krok w stronę osiągnięcia jak najwyższego współczynnika screen-to-body ratio, to faktem jest, że nie wszystkim to rozwiązanie się podoba.

Ja jakoś niespecjalnie mogę się do niego przekonać, ponieważ jest to tylko pozorne rozciągnięcie powierzchni wyświetlacza do dostępnego maksimum. Wiele aplikacji nie jest bowiem przystosowana do tego rozwiązania, ewentualnie można tak można zeskalować interfejs, aby nie dosięgał paska, w ramach którego znajduje się otwór. Według mnie zupełny bezsens.

Mniejsza jednak o moje zdanie, ponieważ tegoroczne flagowce Samsunga podobno sprzedają się świetnie. Producent postanowił więc przy współpracy ze studiem Disney stworzyć nowe tapety, które idealnie będą współgrać z wyświetlaczami Infinity-O w Galaxy S10e i Galaxy S10. Inspirację czerpano z filmów animowanych Iniemamocni, Kraina Lodu i Zwierzogród.

W każdym przypadku otwór w ekranie pełni jakąś rolę – jest guzikiem u bałwana Olafa, środkiem donuta lub otworem w kamieniu. Nowe tapety dostępne są już (za darmo) w sklepie Galaxy Store. Oprócz nich, użytkownicy znajdą w bazie także masę innych, stworzonych z podobnym zamysłem. Dzięki temu dziurka w wyświetlaczu nie rzuca się w oczy, przynajmniej kiedy uruchomiony jest pulpit – w każdym innym miejscu interfejsu nie da się już jej ukryć.

Tapety z dziurą do Galaxy S10e i Galaxy S10
Tapety z dziurą do Galaxy S10e i Galaxy S10 (fot. Samsung)

Samsung przy okazji zadeklarował, że to dopiero początek, ponieważ ma w planach nawiązać współpracę z innymi firmami i stworzyć podobne tematyczne tapety do swoich flagowców z wyświetlaczem Infinity-O.

Źródło: Samsung