smartfon Samsung Galaxy Quantum 2 Galaxy A82 5G smartphone
Samsung Galaxy Quantum 2 (źródło: Samsung)

Ale ten Samsung gapa – ujawnił nowy smartfon jeszcze przed jego oficjalną premierą

Do tej pory Samsung milczał jak grób na temat modelu Galaxy A82 5G. Producent prawdopodobnie przypadkowo zdradził jednak jego istnienie, zatem spodziewamy się rychłej premiery tego smartfona.

Smartfon Samsung Galaxy A82 5G ujawniony jeszcze przed oficjalną premierą

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Producenci nierzadko ujawniają istnienie jakiegoś urządzenia zanim oficjalnie je zaprezentują. O Galaxy A82 5G mówi się nie od wczoraj, ale po raz pierwszy otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że taki smartfon istnieje i prawdopodobnie zadebiutuje już wkrótce.

Na dedykowanej stronie internetowej, na której Samsung podaje harmonogram udostępniania aktualizacji dla różnych urządzeń ze swojej oferty, pojawił się niezaprezentowany jeszcze Galaxy A82 5G. Według opublikowanych na niej informacji, smartfon ten będzie dostawał aktualizacje zabezpieczeń raz na kwartał, podobnie jak Galaxy A72 czy Galaxy A32 5G.

Samsung Galaxy A82 5G Quarterly Security Updates
źródło: Samsung


Jaka będzie specyfikacja Galaxy A82 5G?

Wszystko wskazuje na to, że smartfon będzie bardzo podobny do zaanonsowanego niedawno w Korei Południowej Galaxy Quantum 2, którego klienci kupią jedynie w sieci SK Telecom. Spodziewamy się, że specyfikacja Galaxy A82 5G i wygląd będą identyczne, z wyjątkiem kwantowego generatora liczb losowych na pokładzie.

Specyfikacja Galaxy A82 5G prawdopodobnie zatem obejmie m.in. wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli (proporcje 20:9) z ekranowym czytnikiem linii papilarnych i funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz oraz akumulator o pojemności 4500 mAh z obsługą ładowania o mocy 25 W (aczkolwiek w zestawie najpewniej znajdzie się 15 W zasilacz).

Ponadto można się spodziewać, że smartfon zaoferuje również procesor Qualcomm Snapdragon 855+, przynajmniej 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (+ karta microSD do 1 TB), a także pojedynczy aparat o rozdzielczości 10 Mpix na przodzie i potrójny 64 Mpix (f/1.8) z OIS + 12 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym + 5 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro na tyle.

Specyfikacja Galaxy A82 5G powinna też obejmować głośniki stereo, moduł NFC i port USB-C, który będzie pełnił również rolę złącza słuchawkowego, a także – jak wskazuje nazwa smartfona – obsługę łączności sieci piątej generacji. „Pierwowzór”, czyli Galaxy Quantum 2, ma wymiary 161,9×73,8×8,1 mm i waży 176 gramów.