FC Barcelona platforma streamingowa Barca One
(źródło: FC Barcelona)

FC Barcelona nie tylko wygrywa mecze. Tworzy też platformy streamingowe

Wydawało się Wam, że rynek serwisów streamingowych jest już przesycony? Nic bardziej mylnego. Coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że tworzone są kolejne nowe, często darmowe serwisy. Zdarza się, że są one skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Ten, o którym dziś mowa z pewnością ucieszy fanów FC Barcelony.

FC Barcelona jest w Twoim sercu? To serwis dla Ciebie

Za dostęp do największych platform streamingowych takich jak Netflix, Disney+ czy SkyShowtime trzeba zapłacić (i to ostatnimi czasy coraz więcej). Na rynku pojawia się także sporo tematycznych darmowych platform. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest choćby przeznaczony dla kibiców Eurovision Sport, który zadebiutował na początku lutego 2024 roku.

Teraz pojawiły się informacje, że wkrótce zadebiutuje nowy serwis, który szczególnie powinien zainteresować fanów Dumy Katalonii. FC Barcelona ogłosiła uruchomienie Barça One – nowej bezpłatnej, dostępnej na całym świecie usługi OTT oferującej najwyższej jakości treści o tematyce dotyczącej Blaugrany. Serwis ma zastąpić oficjalną platformę wideo klubu, czyli Barça TV.

Co już wiemy o nowej platformie?

Dla użytkowników najważniejszą informacją jest z pewnością fakt, że korzystanie z platformy będzie darmowe. Ma to jednak pewien haczyk w postaci obecności treści marketingowych. Klub poinformował jednak, że do oglądania filmów z reklamami nie będzie konieczna rejestracja w serwisie.

Przewidziane jest również wprowadzenie planu premium, który nie będzie wymagał od użytkownika oglądania przerywających wideo wstawek reklamowych. Nie podano jednak jeszcze szczegółów dotyczących wysokości abonamentu.

Klub chwali się, że Barça One zaoferuje dostęp do imponującej biblioteki ponad 1500 godzin zawartości z archiwum Barça TV, w tym meczów, programów telewizyjnych, raportów i materiałów historycznych. Na platformie pojawią się też najnowsze wiadomości dotyczące klubu, transmisje meczów, konferencji prasowych itd. Nowy serwis ma być ważnym źródłem dochodów klubu i sposobem na promocję Blaugrany na świecie.

Pierwszą ekskluzywną i zarazem autorską premierą Barça One będzie „Origins | Araujo”, czyli 40-minutowy dokument opowiadający o Ronaldzie Araujo – urugwajskim obrońcy występującym w barwach FC Barcelona. Serwis ma rozpocząć swoje działania w ciągu kilku najbliższych tygodni.