(fot. Tabletowo.pl)

Facebook pozwala już przenieść zdjęcia i filmy wprost do Zdjęć Google

Wykonanie kopii zdjęć i filmów umieszczonych na Facebooku właśnie stało się znacznie wygodniejsze. Nowe narzędzie pozwala na transfer wrzuconych fotek na serwery Google.

Zdjęcia wprost z Facebooka do Zdjęć Google

Alexandru Voica, przedstawiciel imperium Marka Zuckerberga, poinformował o wprowadzeniu nowej metody pozwalającej na wykonanie kopii zapasowej materiałów wrzuconych na Facebooka. Nie trzeba już wykonywać mozolnego procesu polegającego na pobraniu zdjęć na dysk lokalny, aby następnie móc je wrzucić do biblioteki Zdjęć Google.

Narzędzie, początkowo testowane w wybranych regionach, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zostało w końcu udostępnione wszystkim użytkownikom. Należy tutaj zaznaczyć, że wdrażanie jest przeprowadzane stopniowo, więc niewykluczone, że część osób będzie musiała jeszcze trochę poczekać.

Nowe narzędzie jest już dostępne (fot. Tabletowo.pl)

Funkcja w obecnej wersji wspiera tylko Zdjęcia Google. Niestety, osoby preferujące rozwiązania konkurencji, np. Apple iCloud czy Microsoft OneDrive, nadal zmuszone są do pobierania materiałów i wrzucania ich ręcznie na do chmury. Oczywiście w przyszłości liczba obsługiwanych chmur może zostać rozszerzona o nowe platformy.

Warto jeszcze zaznaczyć, że nie można jednocześnie przesłać kopii zdjęć i filmów. Przed wykonaniem kopii zapasowej musimy zdecydować, czy Facebook ma przekazać Google zdjęcia czy jednak filmy.

Jak przesłać fotki i filmy z Facebooka do Zdjęć Google?

W celu skorzystania z nowego narzędzia należy przejść do ustawień Facebooka i następnie wybrać sekcję „Twoje informacje na Facebooku”. Kolejne kroki przedstawiają się następująco:

  1. Klikamy na opcję „Prześlij kopie zdjęć lub filmów”. Możliwe, że konieczne będzie podanie hasła do konta na Facebooku.
  2. Należy wybrać miejsce docelowe, do którego mają być przesłane materiały. Obecnie dostępna jest wyłącznie pozycja Zdjęcia Google.
  3. Po zaznaczeniu, że chcemy wysłać kopię na serwery Google, pojawi się wybór typu multimediów – zdjęcia lub filmy. Niestety, nie można zaznaczyć obu pól jednocześnie.
  4. Zostanie otwarta nowa karta z poziomu której wybieramy nasze konto Google. Możliwe, że konieczne będzie zalogowanie się.
  5. Pozostaje jeszcze zezwolić Facebookowi na dodawanie elementów do biblioteki Zdjęć Google.

Cały proces, szczególnie jeśli na Facebooku umieściliśmy sporo materiałów, może trochę potrwać. Po zakończeniu wykonywania kopii zapasowej otrzymamy e-mail z potwierdzeniem.

źródło: własne, Engadget