(fot. Tabletowo.pl)

Apple wreszcie przypomniało sobie o iCloud w przeglądarce internetowej

Dla Apple coraz ważniejsze są usługi, które zaczynają stanowić jeden z głównych filarów finansowych. W związku z tym, jestem trochę zdziwiony, że przeglądarkowy iCloud przed długi czas był traktowany jako produkt drugiej kategorii, ale niebawem może się to zmienić.

iCloud potrzebuje kilku usprawnień

Korzystam z chmury Apple, bowiem zapewnia ona wygodną synchronizację pomiędzy różnymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka. Niestety, ma ona kilka irytujących wad, które sprawiają, że wciąż używam jeszcze Dysku Google. Po pierwsze, nie mogę wybrać folderów i plików do synchronizacji – automatycznie na dysk pobierane jest wszystko, co znajdzie się w iCloud. Po drugie, iCloud dostępny z poziomu przeglądarki internetowej jest po prostu słaby.

Po odwiedzeniu strony iCloud.com wita nas trochę przestarzały wygląd ekranu głównego. Z kolei część dostępnych aplikacji działa ociężale, szczególnie w porównaniu z usługami Google. Po kilku minutach mam po prostu dość używania iClouda w przeglądarce i wracam do Dokumentów Google.

Nowy, lepszy iCloud już niebawem?

Apple najwidoczniej przypomniało sobie, że ma jeszcze internetową wersję iClouda z zestawem aplikacji. Firma wprowadziła właśnie kilka zmian w testowej wersji, które wkrótce powinni trafić do wszystkich użytkowników.

Odświeżono ekran główny, który powinien lepiej pasować do obecnego wzornictwa stosowanego w oprogramowaniu Apple. Wprowadzona została także zupełnie nowa aplikacja Przypomnienia, która otrzymała interfejs oparty na tych samych wytycznych, co nowe wydanie Przypomnień w iOS 13 i macOS Catalina. Nieznacznej przebudowy doczekał się jeszcze interfejs dysku iCloud Dirve.

W celu sprawdzenia zmian należy odwiedzić stronę beta.iCloud.com. Niestety, nowości nie są jeszcze widoczne u wszystkich osób. Na moim koncie widzę tylko nowy ekran główny, a aplikacja Przypomnienia i iCloud Dirve wciąż ładowane są w starszej wersji.

Oczywiście zmiany cieszą, bowiem sugerują, że Apple wreszcie wzięło się za przeglądarkową wersję iClouda. Niestety, w testowym wydaniu nie zauważyłem odczuwalnej poprawy sprawności działania. Nie jest źle, ale chociażby usługi Google działają szybciej w przeglądarce internetowej.

źródło: 9to5Mac