Samsung Galaxy S21 Ultra (fot. Samsung)

Aplikacja Expert RAW dla flagowych smartfonów Samsunga nadciąga!

Samsung będzie miał prezent dla posiadaczy topowych smartfonów zaprojektowanych w Korei Południowej. Na kilka modeli trafi w tym roku aplikacja Expert RAW.

Reklama

Edycja zdjęć RAW w biegu

Możliwość robienia bezstratnych zdjęć RAW w najważniejszych smartfonach Samsunga istnieje już od lat. Jednak rutyna ich edycji sprowadzała się zwykle do tego, żeby przerzucić pliki na komputer i dopiero później za pomocą oprogramowania graficznego nadawać surowym fotografiom pożądanego stylu.

Samsung Galaxy S22+

Posiadacze Samsunga Galaxy S21 Ultra mają od listopada ubiegłego roku możliwość testowania oddzielnej aplikacji dla takich zdjęć – nazywa się Expert RAW. Zapewnia przechwytywanie fotografii i zapisywanie ich w formacie DNG o dokładniejszej wierności sceny, przy wykorzystaniu przetwarzania wieloklatkowego HDR od Samsunga. Następnie można przesłać pliki do Lightrooma i „bawić” się na nich do woli – wszystko na smartfonie.

Expert RAW trafi także na inne smartfony Samsunga. Wiemy o tym już od jakiegoś czasu, a teraz pojawiły się informacje o planowanych terminach dystrybucji. Kalendarz wdrożenia udostępnił Samsung.

Z terminarza wynika, że Expert RAW trafi na poszczególne modele smartfonów:

Jeśli jakiemuś maniakowi fotografii mobilnej się wybitnie spieszy, może pobrać aplikację Expert RAW z nieoficjalnych repozytoriów APK. Inni zapewne zechcą poczekać, aż udostępnione zostaną prawilne wersje programu.

Miło obserwować, jak Samsung dba o dodatkowe funkcje dla swoich urządzeń i stara się oferować użytkownikom funkcje, które pozwolą maksymalnie wykorzystać potencjał wykorzystanych w smartfonach aparatów. Coś czuję, że będzie testowane!