Samsung Galaxy S22 Ultra (fot. Tabletowo)

Na co komu najnowsze flagowce? Ekspercki tryb foto dla starszych Samsung Galaxy

Szczerze powiedziawszy, bardzo podoba mi się polityka aktualizacji smartfonów Samsunga. Kiedy wychodzą nowe modele, starsze po jakimś czasie dziedziczą ich funkcje. Tak będzie z jednym z trybów fotograficznych z Galaxy S21 Ultra.

Reklama

Z wybranych flagowców na inne modele

W drugiej połowie 2021 roku topowy wówczas smartfon Samsunga otrzymał specjalną aplikację dla amatorów fotografii w formacie RAW. Expert RAW najwyraźniej trafi także na inne urządzenia południowokoreańskiego producenta. To bardzo dobra wiadomość!

Samsung Galaxy S22 Ultra (fot. Samsung)

Kilka opcji Expert RAW z pewnością przyda się posiadaczom smartfonów Samsung Galaxy. Możliwość zapisywania i przechowywania zdjęć w bezstratnym formacie i rozszerzeniach DNG – jest. Integracja z Adobe Lightroom, ze skrótem do edycji fotografii bezpośrednio w aplikacji aparatu – jest. Opcja pobierania gotowych presetów i szybka edycja materiału – jest.

Expert RAW obecnie nie działa na smartfonach innych niż Samsung Galaxy S22 Ultra oraz Galaxy S21 Ultra, ale to się wkrótce zmieni. Zgodnie z informacją z oficjalnego forum Samsunga, aplikacja ta zostanie udostępniona większej liczbie urządzeń, począwszy od 25 lutego.

To cieszy, że Samsung nie rezerwuje interesujących funkcji wyłącznie dla najwyższych modeli smartfonów. Z edycji fotografii w RAW z pewnością skorzystają chętnie właściciele innych flagowych urządzeń – aktualizacja najpewniej trafi na inne sprzęty z linii Galaxy S, a także te z elastycznymi ekranami. Co prawda oficjalnej listy nie udostępniono, ale o taki rozwój wydarzeń można być raczej spokojnym.

Przypomnę tylko, że Samsung podjął ostatnio spore zobowiązanie dotyczące okresu wsparcia swoich urządzeń. Smartfony mogą liczyć na nawet cztery lata dużych aktualizacji Androida oraz pięć lat wydawania poprawek zabezpieczeń. To ewenement na rynku urządzeń z systemem Google.