Empik GoBook
(fot. Empik)

Empik prawie jak Amazon. Oto czytnik Empik GoBook

Empik, podobnie jak Amazon, znany jest głównie ze świadczenia różnych usług. Nie oznacza to jednak, że nie może spróbować swoich sił w sprzedaży sprzętu. Firma zaprezentowała właśnie czytnik ebooków Empik GoBook.

Nie tylko usługi, ale również sprzęt

Warto zauważyć, że Amazon rozpoznawalny jest przede wszystkim z prowadzenia działalności skupionej na sprzedaży różnych rzeczy, aczkolwiek całkiem dobrze radzi sobie na rynku innych usługi – streaming wideo czy muzyki. Co więcej, korporacja odniosła spory sukces w segmencie czytników ebooków, a to za sprawą świetnych urządzeń z linii Kindle.

Najwidoczniej Empik również zapragnął zdobyć część tortu urządzeń przeznaczonych do wygodnego czytania cyfrowych książek. Firma zaprezentowała własny czytnik Empik GoBook, który nie tylko może pozwolić wyraźniej wejść w świat elektronicznego sprzętu, ale również zdobyć kolejnych klientów do oferty ebooków.

Opisywane urządzenie to efekt współpracy Empik Go i firmy PocketBook, a więc międzynarodowego przedsiębiorstwa mającego sporego doświadczenie w dostarczaniu czytników. Zapowiada to naprawdę dobry sprzęt, który powinien spełnić wymagania wielu potencjalnych klientów.

Empik GoBook
(fot. Empik)
Użytkownikom aplikacji Empik Go codziennie udostępniamy dziesiątki nowych tytułów. Obecnie w ofercie mamy ponad 70 tysięcy tytułów, w tym 35 tysięcy e-booków. Jako lider na rynku uznaliśmy, że stworzenie dedykowanego czytnika to naturalny krok, który powinniśmy podjąć. Nasi klienci mogą już korzystać z aplikacji na urządzeniach marki Inkbook, PocketBook, Onyx czy Kindle. W tej puli brakowało tylko czegoś specjalnego od nas.Beata Nowalska, Growth Manager Empik Go

Empik GoBook – sprawdzone podzespoły

Jak możemy dowiedzieć się z informacji prasowej, Empik GoBook został oparty na podzespołach wykorzystanych już w PocketBook Touch Lux. Zapowiada to wysoką jakość i możliwości. Firma chwali się, że czytnik obsługuje aż 19 formatów, co chociażby nie wymusza na kliencie przeprowadzania konwersji plików.

Empik GoBook wyposażony jest m.in. w wyświetlacz E Ink Carta HD, który nie męczy oczu użytkownika oraz posiada podświetlenie z regulacją barwy. Warto dodać, że wraz z czytnikiem klient otrzymuje aplikację Empik Go oraz kod na 60 dni darmowego korzystania z całej oferty 70 tysięcy ebooków, audiobooków i podcastów.

Czytnik Empik GoBook od grudnia jest dostępny w niemal 150 salonach stacjonarnych oraz na stronie internetowej Empika.