Doom Eternal Xbox Game Pass

Październik zapowiada się piekielnie dobrze. Doom Eternal już wkrótce trafi do Xbox Game Pass!

Przejęcie przez Microsoft spółki ZeniMax Media, w skład której wchodzą takie zespoły deweloperskie, jak Arkane Studios, id Software czy Bethesda Softworks, uważam za jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w świecie gier ostatnich lat. Dzięki temu posunięciu Microsoft zapewnił Xboksowi bardzo ciekawą przyszłość… a także świetny katalog gier w Xbox Game Pass!

Początkowo niepozorna usługa Xbox Game Pass obecnie stała się jedną z najważniejszych kart przetargowych w walce konsol nowej generacji. Usługę Microsoftu opłaca obecnie 15 milionów graczy (!!!) i nie ma w tym nic dziwnego, patrząc przez pryzmat tego, jakie nowe gry Xbox dodaje do niej co miesiąc.

Doom Eternal już za parę dni trafi do Xbox Game Pass!

Najnowszy Doom to kawał świetnej gry, o czym miałem okazję rozpisać się w swojej recenzji, w której nazwałem ją „najlepszym shooterem tej generacji konsol”. I słowa te niezmiennie podtrzymuję.

Nie było chyba innej pierwszoosobowej strzelanki przez ostatnie lata, która by tak bardzo przypadła mi do gustu. Dlatego też nie mogę się doczekać wersji Doom Eternal na konsolę Nintendo Switch, która ma zadebiutować już wkrótce. Jeśli jednak do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zgrać w najnowszego Dooma, to Xbox Game Pass przychodzi Wam z pomocą!

Już 1 października Doom Eternal zawita w Xbox Game Pass…. i to już na stałe! Prawdopodobnie zapowiedziany nie tak dawno dodatek do gry – „The Ancient Gods, Part One” – też trafi w dniu premiery do usługi Microsoftu.

Co ważne, Doom Eternal w pierwszej kolejności zawita w Xbox Game Pass na konsolach, a nieco później również i na PC. Z racji wspomnianego przejęcia ZeniMax Media, spodziewać możemy się rychłego dodania do usługi całej reszty katalogu gier firmy.

Doom Eternal to najnowsza gra studia id Software, która miała premierę 20 marca 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Już wkrótce ma zadebiutować również długo wyczekiwany port na konsolę Nintendo Switch.

Zobacz też: