konsola Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 4

I to jest news! Premiera PlayStation 5 na Gwiazdkę 2020

Informacji, którą dziś podało Sony, wyczekiwaliśmy z nieskrywanym entuzjazmem. Najnowsza generacja konsoli – Sony PlayStation 5, zadebiutuje, zgodnie z przypuszczeniami, w 2020 roku. Nie stanie się to jednak w porze wakacyjnej, a w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Najnowsza generacja PlayStation to coś, czego posiadacze czwórki nie mogą się doczekać. Przez lata obecności w sprzedaży urządzenie zdążyło się już lekko zestarzeć, co widać gołym okiem po różnicy w grafice między wydaniami poszczególnych gier. Te na PC wyglądają często znacznie lepiej niż na PS4. Najnowsza generacja ma szanse to odmienić.

Poza znaczącymi usprawnieniami w kwestii wydajności obliczeniowej, szybkimi dyskami SSD czy, najprawdopodobniej, dedykowanym asystentem głosowym, nowej konsoli towarzyszył będzie zupełnie nowy kontroler, któremu w informacji zapowiadającej konsolę Sony poświęciło sporo miejsca.

Najnowsza wersja DualShocka, zgodnie z zapowiedziami twórców, ma poprawić wrażenia z interakcji z grą. Służyć mają temu, przede wszystkim, nowy rodzaj wibracji wykorzystujący technologię haptyczną, a także regulowane przyciski R2 oraz L2.  Celem pierwszego jest dokładniejsze przekazanie bodźców z gry, poprzez stosowanie różnej intensywności wibracji. Z kolei opór stawiany przez przyciski R2 i L2 będzie od tej pory konfigurowalny, dzięki czemu, w zależności od sytuacji w grze, będą pracowały lżej lub stawią większy opór.

Sony, jako przykład gier wykorzystujących nowego DualShocka, podało gry samochodowe. Dzięki doskonalszemu modelowi wibracji możliwe będzie dokładniejsze oddanie siły zderzenia z innym samochodem czy przeszkodą. Zmienny opór w dwóch klawiszach pomoże odzwierciedlić fakt innego prowadzenia się samochodu po asfalcie, niż np. w grząskim, błotnistym terenie.

Oczywiście, to tylko niektóre spośród wielu nowości, które trafią w ręce graczy wraz z premierą nowej generacji PlayStation. Na dzień dzisiejszy wiele z nich pozostaje w fazie domysłów, jednak z każdym kolejnym miesiącem przybliżającym nas do premiery powinniśmy wiedzieć nieco więcej.

Remote Play nie tylko na Xperii i inne nowości w aktualizacji PlayStation 4

Przed graczami czternaście długich miesięcy oczekiwania. Sony zadbało, by okres ten nie dłużył im się zanadto dzięki premierom, które odbędą się w najbliższych miesiącach. A będzie to m.in. The Last of Us Part 2, Death Stranding i Ghost of Tsushima. Nie pozostaje więc nic innego, jak zweryfikować stan konta, a jeśli to konieczne, postarać się o odpowiednio dużą skarbonkę. Ewentualnie, z racji daty premiery, wysłać list do odpowiednio majętnego Mikołaja :).

Źródło: Blog PlayStation