Sony ogłosiło, że PlayStation nie pojawi się na E3 2019. Jaki ma w tym interes?

Sony Interactive Entertainment przekazało informację, że firma w przyszłym roku nie będzie uczestnikiem dorocznego święta graczy – targów E3. Dla fanów PlayStation to jak cios. W końcu Sony jeszcze nigdy w historii nie opuściło tej imprezy. Mało tego, za każdym razem Japończycy przygotowywali nam coś wyjątkowego. Tym razem tak nie będzie.

Wiadomość została przekazana w formie oświadczenia dla tygodnika Variety:

„Wraz z ewolucją branży, Sony Interactive Entertainment szuka innowacyjnych możliwości angażowania społeczności. Fani PlayStation są dla nas wszystkim, a my zawsze staramy się myśleć nieszablonowo i eksperymentować z nowymi sposobami na zachwycenie graczy. Dlatego zdecydowaliśmy się nie uczestniczyć w E3 w 2019 roku. Nie możemy się doczekać, żeby podzielić się z Wami naszymi planami.”

To będzie pierwszy raz w 24-letniej historii E3, kiedy PlayStation zabraknie na tym wydarzeniu. Jednocześnie jest to druga ważna konferencja, z której Sony zdecydowało się zrezygnować. We wrześniu prezes Sony Interactive Entertainment przekazał, że w tym roku nie odbędzie się PlayStation Experience, powołując się na brak gier do pokazania.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/14/e3-2018-podsumowanie-opinia/

W pewnym sensie to zrozumiały krok. Rzeczywiście, w przyszłym roku pojawią się takie tytuły jak Dreams czy Days Gone, ale mało prawdopodobne, by udźwignęły one na swoich barkach ciężar całej konferencji Sony. Wszyscy czekają przecież na Death Stranding od Hideo Kojimy i przede wszystkim – na The Last of Us: Part II. Będą to jednak hity roku 2020, a nie przyszłego. PlayStation, jeśli chce bezbłędnie rozegrać promocję tych tytułów, musi się maksymalnie skupić.

Zbliża się też 25-lecie PlayStation. Sony z tej okazji na pewno przygotowało coś wyjątkowego. Nie bez powodu coraz częściej mówi się o PlayStation 5 i ewentualnej premierze tej konsoli. Na razie jednak wiele rzeczy owianych jest tajemnicą, i nic nie wskazuje na to, byśmy zbyt szybko poznali odpowiedzi na wszystkie pytania. A już na pewno nie usłyszymy ich z ust przedstawicieli Sony na E3 2019.

źródło: Variety