Uber
(źródło: Uber)

Pasażerowie dołożą się kierowcom Ubera do paliwa. Nawet jeśli jadą elektrykiem

Uber i jego alternatywy cieszą się ogromną popularnością. Czasy, kiedy to taksówki stanowiły siłę indywidualnego transportu na żądanie, dawno minęły – wygoda, cena i dostępność usługi wydaje się być tutaj kluczowa. Jednak wraz z ciągle rosnącymi kosztami, niechęć kierowców do świadczenia usługi staje się coraz większa. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi Uber, który wprowadza dopłatę paliwową.

Reklama

Klienci dołożą się kierowcom Ubera

Świat zmaga się ostatnio z galopującymi cenami paliw, a to nie pozostaje bez wpływu na ceny różnych usług. Przede wszystkim cierpi na tym przemysł transportowy, w tym również tytułowy Uber.

Uber
(źródło: Uber)

Starając się zmniejszyć obciążenie związane z wysokimi kosztami, Uber postanowił wprowadzić tymczasową, nową dopłatę paliwową, aby wesprzeć kierowców i dostawców – na razie na terenie USA i Kanady. Nowa dopłata zacznie obowiązywać od środy 16 marca. Co więcej, kierowcy i kurierzy, którzy jeżdżą samochodami elektrycznymi lub hybrydami, również otrzymają tę dopłatę.

Pasażerowie korzystający z przejazdu zostaną obciążeni dodatkową kwotą 0,50 dolara, a do kosztów usługi Uber Eats zostanie doliczone dodatkowe 0,35 dolara. Ważne w tym wszystkim jest to, że 100% tych pieniędzy trafi bezpośrednio do kierowców i dostawców. Co więcej, do tych kwot nie będą naliczane żadne opłaty serwisowe.

Obie dodatkowe dopłaty będą widoczne w wyciągach z zarobków. W ten sposób zleceniobiorcy będą w stanie monitorować to, jaka kwota zasiliła ich konto w ramach dodatkowej pomocy.

Zabieg ten ma przede wszystkim na celu utrzymanie stałych zarobków w tym dość trudnym momencie. Uber sprytnie przeniósł te koszty na klientów, samemu nie dokładając ani grosza. Na chwilę obecną nowa dopłata ma charakter tymczasowy i nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywać.

Firma zapewnia, że w ciągu najbliższych kilku tygodni pochyli się ponownie nad problemem i zweryfikuje ceny paliw raz jeszcze, a co za tym idzie, zrewiduje końcowe zarobki kierowców i dostawców. Uber informuje, że równie ważny jest w tym wszystkim głos klientów – on również będzie miał wpływ na ewentualne dodatkowe zmiany. Niestety, nie wiadomo kiedy to dokładnie będzie miało miejsce, ani czy podobne dopłaty zostaną wprowadzone w Europie.