Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected bez lokalnej kooperacji, ale za to ze wsparciem dla haptycznych wibracji w DualSense

Zapowiedź Diablo II: Resurrected bez dwóch zdań była najgorętszym momentem tegorocznego BlizzConline. Fani wyczekują więc każdej nowej informacji na temat tego projektu. Oto jedna z nich, związana z PlayStation 5 i kontrolerem DualSense.

Diablo II: Resurrected ze wsparciem dla DualSense

Odświeżone Diablo II zapowiada się na papierze świetnie, a twórcy dodatkowo podgrzewają atmosferę przed premierą gry. Pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki prezentuje się świetnie, ponieważ daje do zrozumienia, że gracze mogą spodziewać się wielu unowocześnień kultowej produkcji Blizzarda.

DualSense PlayStation 5

Twórcy mają nawet w planach wykorzystać zaawansowane, haptyczne wibracje kontrolera PS5, co ma dodatkowo spotęgować wrażenia płynące z rozgrywki. Myślę, że każdy posiadacz PlayStation 5 będzie z tego powodu zadowolony, ponieważ haptyczne wibracje w DualSense naprawdę robią robotę i mam nadzieję, że twórcy gier będą coraz częściej sięgać po implementację tej technologii w grach, by nie skończyła ona tak samo, jak touchpad w DualShock 4.

Nie liczcie na lokalną kooperację!

Wiem, że nie każdy fan serii Diablo pokochał „trójkę”. Ostatnia wydana część tego hack’and’slasha Blizzarda podzieliła graczy (w szczególności w momencie premiery tej gry), ale z czasem Diablo III zyskało aprobatę nawet największych przeciwników. Moim zdaniem spora w tym zasługa wersji konsolowej, która wprowadziła do gry masę poprawek i lokalną kooperację.

źródło: usgamer.net

I tu chyba zgodzą się ze mną wszyscy – siłą konsolowego Diablo III była (i jest nadal) możliwość grania ze znajomymi przy jednej konsoli. Dlatego tak bardzo ubolewam, że Diablo II: Resurrected nie otrzyma trybu lokalnej kooperacji.

Mam jednak nadzieję, że historia zatoczy tu koło i tak samo, jak w przypadku Diablo III, tak i Diablo II: Resurrected jakiś czas po premierze również otrzyma kanapową kooperację.

Diablo II: Resurrected zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, a także Nintendo Switch.