Diablo II: Resurrected

Znamy już wymagania sprzętowe Diablo II: Resurrected. Są… zaskakująco wysokie

Dwa dni temu odbył się BlizzConline 2021, podczas którego Blizzard zapowiedział kilka dobrze zapowiadających się projektów. Między innymi Diablo II: Resurrected, które skrywa już coraz mniej tajemnic – znamy już nawet wymagania sprzętowe tego odświeżonego hitu.

Diablo II: Resurrected zaskakująco wysokie wymagania sprzętowe

W formie szybkiego przypomnienia: Diablo II: Resurrected to dość znaczące (ale nie gruntowne) odświeżenie kultowej gry Blizzarda, w którym to znajdziemy wsparcie dla wysokich rozdzielczości, nowe ulepszone oświetlenie, a także – co najważniejsze – pełne renderowanie grafiki 3D.

Blizzard przy okazji uspokoił, że odświeżone Diablo II nie powtórzy błędów fatalnego Warcraft III: Reforged – za co trzymam kciuki. Gra zostanie wydana na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X, Nintendo Switch, a także PC.

Odnośnie ostatniej platformy poznaliśmy nawet wymagania sprzętowe gry, zarówno minimalne, jak i zalecane. I, co tu dużo mówić, te zaskakują – w szczególności rekomendowany procesor i karta graficzna do rozgrywki w rozdzielczości 1080p.

Minimalne (720p)Rekomendowane (1080p)
System operacyjny:Windows 10Windows 10
Karta graficzna:Nvidia GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850Nvidia GTX 1060 lub AMD Radeon RX 5500 XT
Wolne miejsce na dysku:30 GB30 GB
Procesor:Intel Core i3-3250 lub AMD FX-4350Intel Core i5-9600k lub AMD Ryzen 5 2600
Pamięć RAM:8 GB16 GB

Fakt, już na pierwszy rzut oka widać, że odświeżone Diablo II wygląda znacznie lepiej od pierwowzoru, ale GTX 1060, Intel Core i5-9600k i 16 GB pamięci RAM w zalecanych wymaganiach sprzętowych wydaje się nieco na wyrost. Czy tak będzie? Dowiemy się już wkrótce.

@tabletowo.pl

najlepsza gra RPG w historii powraca!!! ??? kto się jara – ręka do góryyyyy #diablo #technewsypl #tabletowo #gaming #fyp #dc

♬ Buss It – Erica Banks

Diablo II: Resurrected zostanie wydane jeszcze w 2021 roku, oczywiście w pełnej polskiej wersji językowej wraz z dodatkiem Lord of Destruction. Grę możecie już zamówić na platformie Battle.net w cenie 39,99 euro.