Death Stranding także na PC! – wczesnym latem 2020

Wydawać by się mogło, że za wsparcie od Sony podczas budowy Kojima Studios, słynny twórca odwdzięczy się ekskluzywnością Death Stranding na konsolę PlayStation. Tak się jednak nie stało, więc jeśli jesteście zaintrygowani tą grą, a posiadacie jedynie komputer stacjonarny lub laptopa – macie się z czego cieszyć.

Death Stranding to strasznie ciekawy twór. Jeszcze niedawno nie miałem pojęcia co to właściwie jest. Pewnego wieczora jednak się spiąłem, obejrzałem o grze, co tylko się da i napisałem o niej mini felieton, który zakończyłem w następujący sposób:

 Czekacie? Macie to gdzieś? Ja wiem, że nie zagram, a jednak z niecierpliwością czekam.

Nie zagram – bo nie mam PlayStation. Najwyraźniej moje plany ulegną zmianie.

Death Stranding na PC

Kojima Productions oficjalnie podzieliło się informacją, że Death Stranding trafi na PC wczesnym latem 2020 roku. Ogłoszenie gry na inną platformę przed oficjalną premierą na PlayStation to dosyć nietypowy ruch. Ekskluzywność mogła być motorem napędowym sprzedaży gry tuż po premierze. Teraz gracze wymagający najlepszej jakości produkcji mogą czekać z zakupem do premiery na ich mocarne blaszaki. Być może ekipa Japończyka pójdzie w ślady Rockstar Games i doszlifuje wersję komputerową swojej gry zdecydowanie bardziej od tej konsolowej.

Tajemniczość towarzysząca wszystkim zapowiedziom gry wzbudza liczne dyskusje, a fani stworzyli już nie jedną teorię odnośnie fabuły / PlayStation

Za dystrybucję gry na Windowsie odpowiedzialne będzie 505 Games. Niedawno firma w rękach miała grę Control, która skończyła jako tytuł ekskluzywny dla Epic Games Store. Miejmy nadzieję, że w przypadku Death Stranding historia potoczy się inaczej i gracze będą mieli wybór, a nie narzucone kupno gry w sklepie od Epic. Mimo wszystko nawet jeśli tak by się stało – wydaje mi się, że jest to cena, którą zapłaciłby każdy za kolejny, duży, a być może nawet przełomowy tytuł w swojej kolekcji.

Zapytam się zatem jeszcze raz: Czekacie? Macie to gdzieś? Ja wiem, że nie zagram w listopadzie (premiera na PS4 – 8 listopada), ale nie mogę się doczekać lata i to nie tylko ze względu na odpoczynek od studiów.

Źródła: Engadget Kojima Productions