Horizon Zero Dawn

Nareszcie! Znamy dokładną datę premiery i wymagania sprzętowe Horizon Zero Dawn na PC

Muszę się przyznać, że ja od Horizon Zero Dawn na PS4 się „odbiłem” i nigdy nie było mi dane zobaczyć napisów końcowych tej gry. Nie zmienia to jednak faktu, że dzieło Guerrilla Games to jeden z najlepiej ocenianych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4 – a także z pewnością prawdziwa czołówka, jeśli chodzi o stronę audiowizualną gier. Jak więc prezentują się wymagania sprzętowe wersji PC?

Reklama

Horizon Zero Dawn Complete Edition – data premiery wersji PC i cena

W końcu poznaliśmy więcej szczegółów na temat nadchodzącego portu Horizon Zero Dawn na PC – w tym i również dokładną datę premiery gry.

Horizon Zero Dawn Complete Edition pojawi się na komputerach osobistych już 7 sierpnia 2020 roku. Z tej okazji dostaliśmy również przedpremierowy zwiastun pokazujący grę w akcji, a także prezentujący kilka nowych funkcji w wersji PC.

Wersję PC Horizon Zero Dawn kupimy zarówno na Steam (179,99 zł w przedsprzedaży), jak i w sklepie Epic Games (169,00 zł w przedsprzedaży). W obu przypadkach gra ma zarówno polskie napisy, jak i polski dubbing, a także dodatek The Frozen Wilds i dodatkową cyfrową zawartość w postaci kilku skórek i przedmiotów.

Wymagania sprzętowe Horizon Zero Dawn Complete Edition

Patrząc na to, jak prezentowało się Horizon Zero Dawn na PlayStation 4, miałem spore wątpliwości co do tego, jak wyglądać będą wymagania sprzętowe gry Guerrilla Games na komputerach.

Z zaskoczeniem jednak muszę przyznać, że firma stanęła na wysokości zadania i Horizon Zero Dawn odpalimy już na komputerach wyposażonych w GTX 780 – zobaczcie zresztą sami.

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny:Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i5-2500K (3.3GHz) lub AMD FX 6300 3.5GHz
Pamięć:8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4GB)
DirectX:Wersja 12
Miejsce na dysku:100 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

System operacyjny:Windows 10 64-bit
Procesor:Intel Core i7-4770K 3.5GHz lub Ryzen 5 1500X 3.5GHz
Pamięć:16 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8GB)
DirectX:Wersja 12
Miejsce na dysku:100 GB dostępnej przestrzeni

Co ważne, Horizon Zero Dawn dostanie prawdziwe zatrzęsienie opcji graficznych, a także wsparcie dla ultraszerokich rozdzielczości, możliwość odpalenia gry w 120 klatkach na sekundę.

Dodatkowo, przygody Aloy na PC dostaną kilka nowych usprawnień graficznych – tak więc gra powinna prezentować się na komputerach znacznie lepiej niż na PlayStation 4, a nawet PlayStation 4 Pro.

To co, czekamy teraz na ogłoszenie The Last of Us: Part II i Bloodborne na PC?