dlss-3-cyberpunk-2077-grafika
źródło: Twitter Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 dodał DLSS 3.0 i Nvidia Reflex

CD Projekt RED wreszcie przygotowało wyczekiwany update do Cyberpunka 2077 i zapewniło pełne wsparcie dla DLSS 3.0 i NVIDIA Reflex na komputerach osobistych. Jak skorzystać z nowych funkcji i wykorzystać w pełni moc swojego komputera?

Cyberpunk 2077 z kolejną aktualizacją

Deweloperzy pracujący nad Cyberpunkiem 2077 nie ustają w swoich wysiłkach i regularnie zapewniają grze nowe aktualizacje. Tym razem padło na dwie ważne funkcje, czyli NVIDIA DLSS 3.0 i NVIDIA Reflex, a wszystko po to, żeby doświadczenia graczy ze zwiedzania Night City były jeszcze lepsze.

cyberpunk-2077-screen-dlss-3
Cyberpunk 2077 (źródło: informacja prasowa)
Dzięki realistycznym cieniom i oświetleniu oraz dodatkowej wydajności gwarantowanej przez technikę DLSS 3 żadna inna platforma nie może się równać z wrażeniami z uruchomienia Cyberpunk 2077 na komputerze wyposażonym w kartę GeForce RTX. CD Projekt RED

Dzięki ulepszeniu sieci sztucznej inteligencji dla generowania ramek DLSS, znacząco poprawiono stabilność interfejsu oraz samą jakość obrazu podczas szybkich ruchów i akcji.

Jak twierdzą sami twórcy, gra wykorzystuje kilka technik ray tracingu do renderowania ogromnego miasta.

Jak włączyć te funkcje w Cyberpunku 2077?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia do rozwiązania, a mianowicie instrukcja dotycząca tego, jak włączyć NVIDIA DLSS 3.0 i NVIDIA Reflex w Cyberpunku 2077. Deweloperzy na szczęście podzielili się z nami szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego, jak prawidłowo to zrobić.

Aby móc w pełni korzystać z funkcji, należy mieć kartę graficzną z serii GeForce RTX 40XX, a także włączoną w systemie funkcję przyspieszonego sprzętowo programowania GPU. W systemie Windows 11 jest to domyślnie włączona opcja.

W Windows 10 należy z kolei:

  • nacisnąć klawisz Windows na klawiaturze i wpisać „grafika” i nacisnąć Enter. Powinno otworzyć się menu ustawień grafiki;
  • w menu ustawień grafiki przełączyć opcję „Hardware-accelerated GPU scheduling”;
  • uruchomić ponownie komputer;

Jeżeli używasz GOG GALAXY, to zaktualizuj swoją aplikację. Na koniec warto także odnotować, że Dying Light 2 również dzisiaj otrzymało aktualizację ze wsparciem dla tej technologii.