Co nowego przynosi Android 7.0 Nougat w smartfonach Sony?

Aktualizacja systemu operacyjnego to nie tylko zmiana numerka w oznaczeniu oraz odświeżony interfejs. To przede wszystkim wiele nowych funkcji i przydatnych udogodnień, które sprawią, że korzystanie z urządzenia stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Sony również nie zapomina o swoich klientach i także zaktualizuje (niektóre) swoje sprzęty. Jednak już teraz możemy się dowiedzieć, co takiego przyniesie ze sobą Android 7.0 Nougat.

Tak samo, jak w przypadku Androida 6.0 Marshmallow, tak i tym razem Sony przygotowało film, w którym przedstawia, jakie nowe funkcjonalności dostaną do dyspozycji użytkownicy, kiedy ich urządzenia zostaną zaktualizowane do Androida 7.0 Nougat. Oczywiście jest to tylko część z nich, ponieważ by wymienić wszystkie, trzeba by było stworzyć znacznie dłuższy materiał. A wtedy chyba nikt już by tego nie obejrzał ;)

A więc do rzeczy: po pociągnięciu palcem od góry do dołu na ekranie głównym oczom użytkownika ukaże się wyszukiwarka aplikacji oraz lista rekomendowanych programów, które będzie można zainstalować jednym dotknięciem. Natomiast po przesunięciu od lewej do prawej pojawi się Google Now, czyli wirtualny asystent.

Użytkownicy będą mogli także podejrzeć przesłane przez kogoś materiały bezpośrednio w aplikacji Wiadomości. Dostaną również możliwość szybkiego dostępu do aparatu, nagrania MMS-a i wysłania go. Oczywiście nie zabraknie też natywnych funkcji Androida 7.0 Nougat, czyli dzielenia ekranu, szybkiego przełączania się pomiędzy ostatnio otwieranymi aplikacjami oraz ulepszonego trybu Doze, wydłużającego czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

https://youtu.be/OiZqtQ7HBlc

Aktualizację do Androida 7.0 Nougat otrzymały już Xperia XZ oraz Xperia X Performance. W kolejce są jednak jeszcze kolejne smartfony z serii XXperia X, Xperia X Compact, Xperia XA czy Xperia XA Ultra oraz linii Z5: Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium. Nową wersję systemu otrzymać mają także Xperia Z3+ i Xperia Z4 Tablet.

Źródło: Sony Xperia