Huawei zapowiada aktualizację do EMUI 9 dla starszych smartfonów

Prawda jest taka, że większość użytkowników nie bardzo orientuje się, co to są te „aktualizacje” i czy w ogóle warto się nimi przejmować. Osób, dla których są one istotne, jest zdecydowanie mniej. Huawei przykłada jednak do tej kwestii dużo uwagi i właśnie zapowiedział, że EMUI 9 otrzyma także wiele starszych smartfonów.

Do tej pory wersja autorskiego interfejsu Huawei nierozerwalnie była połączona z konkretnym wydaniem Androida, więc w praktyce oznaczać to powinno, że smartfony, które wciąż pracują pod kontrolą Androida Oreo, otrzymają jednocześnie aktualizację do Androida 9.0 Pie.

Reklama

Aktualizacja do EMUI 9

Polski oddział Huawei poinformował dziś, że już ponad 80 milionów smartfonów dostało aktualizację do EMUI 9, a do końca czerwca 2019 roku ma ona dotrzeć nawet do 100 milionów urządzeń. Wśród najważniejszych nowości, jakie przynosi nowa wersja autorskiego interfejsu producenta, można wymienić dodanie nowych schematów obsługi za pomocą gestów oraz technologię GPU Turbo 2.0, która pozwala zwiększyć możliwości układu graficznego o 60%, a przy tym zmniejszyć użycie energii o 30%.

Producent informuje, że aktualna nakładka dostępna jest już dla telefonów serii Mate 10, wprowadzonych na rynek w 2017 roku, a także dla serii P20, Mate RS i Nova 3 z 2018 roku. Serie Mate 9, P10 i Nova3i, wprowadzone na rynek odpowiednio w 2016, 2017 i 2018 roku, są w trakcie otrzymywania aktualizacji. Jednocześnie Huawei przypomina też, że dostępność aktualizacji można sprawdzić w ustawieniach smartfona lub, po zalogowaniu przy pomocy Huawei ID, w aplikacji HiCare.

Aktualizacja do EMUI 9.1

W tym konkretnym przypadku Huawei informuje o aktualizacji do EMUI 9, czyli pierwszego wydania tej odsłony interfejsu – świadczy o tym wzmianka o technologii GPU Turbo 2.0.

Nowszą, EMUI 9.1 z GPU Turbo 3.0, dysponują już w Polsce flagowe Huawei P30 i P30 Pro (a w Chinach także smartfony z serii Mate 20). Niedawno pojawiła się informacja, które urządzenia Huawei i Honor mogą ją w przyszłości otrzymać. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule.

Te smartfony Huawei i Honor dostaną EMUI 9.1

Te smartfony Huawei i Honor dostaną EMUI 9.1

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P10 i P10 Plus (pod linkiem znajdziecie ich porównanie przygotowane przez Kasię)

Źródło: informacja prasowa