przeglądarka internetowa google chrome internet browser
Google Chrome na Androida (fot. pexels.com)

Chrome na Androida otrzyma grupowanie kart. Nowość można już testować

Na Androidzie najpopularniejszą przeglądarką jest Chrome, który zdominował rynek, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. To naprawdę dobre oprogramowanie, ale nie jest idealne. Chociażby zarządzenie większą liczbą otwartych kart nie jest zbyt wygodne. Google jednak pracuje nad rozwiązaniem, które powinno to zmienić.

Można już sprawdzić grupowanie kart w Google Chrome

Obecnie zarządzanie otwartymi kartami w Chrome na Androidzie przypomina przełączanie się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami. Jedna strona reprezentowana jest przez dużych rozmiarów kafelek, co jest wygodne przy mniejszej liczbie kart. Jednak, jak przed chwilą wspomniałem, niekoniecznie sprawdza się przy kilkunastu lub kilkudziesięciu stronach.

Reklama

Rozwiązaniem powyższego problemu ma być funkcja grupowania kart, która niedawno trafiła do testowych wydań Chrome’a na komputery, natomiast teraz wdrażana jest do przeglądarki na Androidzie. Obecnie mogą ją sprawdzić użytkownicy Google Chrome z kanału Canary.

W celu włączenia opcji należy przejść do ustawień flag. Wystarczy w pasek adresu wkleić chrome://flags/#enable-tab-groups i następnie aktywować eksperymentalną funkcję wybierając Enable.

Przełączanie się pomiędzy stronami zgromadzonymi w grupie odbywa się za pomocą paska na dole. Wyświetlane są na nim ikonki wszystkich zgrupowanych stron, co umożliwia sprawne przechodzenie między otwartymi stronami. Z poziomu paska można też dodawać kolejne strony do grupy.

Funkcja wciąż pozostaje w fazie wczesnych testów, więc może sprawiać problemy. Niektórzy zwracają uwagę, że mimo iż włączyli odpowiednią flagę, to nowe opcje nie pojawiają się w przeglądarce. Pomóc może wówczas ponowne uruchomienie Chrome’a. Nie wiemy jeszcze, kiedy opisywana funkcja grupowania kart zostanie wprowadzona w finalnym wydaniu przeglądarki.

Google Chrome na Androidzie i inne nowości

Użytkownicy przeglądarki Google na Androidzie otrzymali ostatnio możliwość włączenia trybu ciemnego. Powinien on sprawdzić się podczas korzystania z Chrome’a w nocy. Ponadto, został on stworzony z myślą o zbliżającym się Androidzie Q, który wprowadzi wyczekiwany systemowy Dark Mode.

Co więcej, Google pracuje nad jeszcze jedną nowością. Możliwe, że już niebawem aktualizacje Chrome’a będą odbywać się bez konieczności odwiedzania sklepu z aplikacjami.

źródło: Android Police