przeglądarka internetowa google chrome internet browser
Google Chrome na Androida (fot. pexels.com)

Nowe wersje Chrome’a bez odwiedzania Sklepu Play. Google testuje zmieniony sposób aktualizacji

Google pracuje nad nowym sposobem aktualizacji Chrome’a, który nie będzie wymagał przechodzenia do Sklepu Play. Podobnie jak na komputerach, nową wersję będzie można pobrać bez opuszczania przeglądarki.

Obecnie w celu ręcznej aktualizacji Chrome’a, jak i innych aplikacji na Androidzie, trzeba wejść do Google Play, a następnie wybrać odpowiednią sekcję z listą dostępnych aktualizacji. Ewentualnie, jeśli chcemy pobrać nową wersję konkretnej aplikacji, to można przejść do jej karty w sklepie i kliknąć na przycisk Aktualizuj.

Nową metodę aktualizacji Chrome’a można już testować

W testowym wydaniu przeglądarki Google z kanału Canary wprowadzona została nowa flaga. Wystarczy ją włączyć, aby zacząć korzystać z nowego sposobu wgrywania aktualizacji. Oczywiście funkcja wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju i może działać niepoprawnie.

Jeśli chcecie sprawdzić nowość szykowaną przez Google, to pierwszym krokiem jest pobranie Chrome’a w testowej wersji Canary. Następnie w polu wprowadzania adresu należy wpisać chrome://flags. Kolejnym krokiem jest odnalezienie flagi Enable Google Play Inline Update Flow i wybranie opcji Enabled. Możliwe, że konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki.

(fot. techdows.com)

Powiadomienia o nowej wersji Chrome’a wyświetlane są w menu opcji dostępnym pod trzema pionowymi kropkami. Przeglądarka informuje o dostępności nowej wersji, a także o tym, że można już rozpocząć proces instalacji aktualizacji. Po zainstalowaniu nowego wydania konieczne jest ponowne uruchomienie Google Chrome.

Warto zaznaczyć, że owszem nie jest konieczne przechodzenie do Google Play, ale aktualizacje wciąż są dystrybuowane z użyciem mechanizmów sklepu. Google nie zamierza bowiem rezygnować z własnego sklepu z aplikacjami – celem testowanej zmiany jest prawdopodobnie uproszenie całego procesu aktualizacji.

(fot. techdows.com)

Nowość to jedna z eksperymentalnych funkcji, której aktywacja wymaga przejścia do ustawień flag. Może to oznaczać, że na wdrożenie do stabilnego Chrome’a przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Google Chrome otrzymał ostatnio tryb nocny

Pod koniec kwietnia Google udostępnił dużą aktualizację przeglądarki Chrome. Wersja 74 na Androidzie przyniosła wyczekiwany ciemny motyw, a także zestaw innych nowości. Jeśli więc jeszcze nie pobraliście nowej wersji, to warto to nadrobić. Oczywiście w przypadku ręcznej aktualizacji wciąż konieczne jest odwiedzenie Google Play.

Polecamy także:

Chrome 74 z ciemnym motywem już na Windows 10. Jak go włączyć?

źródło: Techdows