Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Trzymajcie mnie, bo cena Microsoft Surface Duo w Europie zwaliła mnie z nóg!

Urządzenia z serii Surface nigdy nie były tanie, choć Microsoft stara się obniżyć progi, wprowadzając na rynek bardziej przystępne cenowo sprzęty z dopiskiem „Go”. Cena Microsoft Surface Duo w Europie może jednak zwalić Was z nóg.

Cena Microsoft Surface Duo w Europie zwali Was z nóg

Kiedy Microsoft Surface Duo zadebiutował w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a stało się to 10 września 2020 roku, kosztował na start od 1399 dolarów. Był więc droższy od większości tabletów i laptopów z serii Surface (w podstawowych konfiguracjach o średnio połowę!) – jedynie Surface Book 3 jest droższy.

Nie spodziewaliśmy się zatem, że cena Microsoft Surface Duo w Europie będzie niska. Nie wskazywały na to już przedpremierowe, półoficjalne doniesienia, a teraz dostaliśmy ostateczne potwierdzenie, że zainteresowani tym urządzeniem powinni przygotować się na potężny wydatek.

Cena Microsoft Surface Duo w Europie jest bardzo wysoka
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Jak bowiem przekazuje serwis Neowin, cena Microsoft Surface Duo w Europie będzie zaczynać się od 1549 euro za wersję 128 GB we Francji i Niemczech oraz od 1349 funtów w Wielkiej Brytanii. Za wariant 256 GB przyjdzie zaś klientom zapłacić już 1649 euro.

Cena Microsoft Surface Duo w Europie będzie zatem niewiele niższa niż cena składanego smartfona Samsung Galaxy Z Fold 2, który zadebiutował na Starym Kontynencie w cenie ~2000 euro (a w Niemczech aktualnie jest dostępny za niespełna 1600 euro).

Co ciekawe, Microsoft właśnie obniżył cenę Microsoft Surface Duo w Stanach Zjednoczonych aż o 400 dolarów, więc różnica względem cen w Europie jest jeszcze większa (i trudniejsza do przyjęcia).

Cena Microsoft Surface Duo w Europie przeszkodzi w odniesieniu sukcesu?

Microsoft Surface Duo jest dla mnie dość niezrozumiałym sprzętem. Oczywiście, drzemie w nim duży potencjał, jednak jednocześnie jego konstrukcja za nic do mnie nie przemawia – prywatnie nie wyobrażam sobie korzystania z tego urządzenia na co dzień, ale nie jestem targetem dla niego.

Na razie nie mamy informacji, czy Microsoft Surface Duo trafi do sprzedaży w Polsce, ale gdyby tak się stało, to jego cena w wersji podstawowej prawdopodobnie zamknęłaby się w przedziale od 7000 do 8000 złotych. Czy tak się jednak stanie – to zależy od tego, czy według Microsoftu sprzęt ten miałby szansę dobrze się sprzedać w Polsce. Na razie producent zdaje się wierzyć, że może w krajach, gdzie lada chwila rozpocznie się jego sprzedaż.