Reklama
Carrefour Tank&Go
(fot. Carrefour)

Carrefour Tank&Go wkrótce trafi do wszystkich. Płacenie za paliwo będzie znacznie wygodniejsze

Kierowcy korzystający ze stacji benzynowych Carrefour Polska niebawem będą mogli zapłacić za paliwo za pomocą mobilnej aplikacji. Rozwiązanie Tank&Go ma bowiem wyjść z fazy testowej.

Reklama

Carrefour Tank&Go – wygodny sposób płacenia za paliwo

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie mamy do czynienia z zupełnie nowym rozwiązaniem, niedostępnym wcześniej w Polsce. W końcu zbliżoną usługę oferuje już chociażby Orlen. Mimo to, informacja o Tank&Go jest jak najbardziej warta uwagi. Tym bardziej, że usługa powinna odczuwalnie ułatwić tankowanie samochodu.

Testy zostały rozpoczęte pod koniec czerwca zeszłego roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że początkowo funkcja będzie dostępna tylko w wybranych punktach – na warszawskim Targówku, a także stacji przy hipermarkecie Kraków Czyżyny. Docelowo klienci skorzystają jednak z niej na wszystkich stacjach należących do Carrefour Polska.

Cały proces odbywa się sprawnie i bezkontaktowo

Jak już wspomniałem, zaletą usługi przygotowanej przez Carrefour Polska jest przede wszystkim komfort. Podjeżdżając na stację paliw, wystarczy wybrać dystrybutor, określić kwotę transakcji, dokonać płatności i rozpocząć tankowanie.

Po zakończeniu uzupełnienia paliwa w sammochodzie, klient otrzyma fakturę na podany wcześniej adres e-mail i może już bez problemów odjechać. Wszystko to odbywa się sprawnie i bezkontaktowo.

Carrefour Tank&Go
(fot. Carrefour)

Niebawem koniec testów

Serwis Cashless.pl, powołując się na informacje otrzymane od Czytelnika, donosi, że Carrefour w mobilnej aplikacji zaczął wysyłać użytkownikom powiadomienia o wdrożeniu modułu Tank&Go. Oznacza to, że program pilotażowy wkrótce zostanie zakończony, a nowa usługa trafi do wszystkich zainteresowanych.

Nie poznaliśmy jednak żadnego konkretnego terminu. Wiemy tylko, że wyczekiwana funkcja pojawi się w maju 2021 roku. Trudno też wskazać, czy klienci od razu skorzystają z płatności za pomocą aplikacji na wszystkich stacjach, czy jednak początkowo tylko na części z nich.

Warto dodać, że Carrefour udostępni Tank&Go zarówno na urządzeniach działających pod kontrolą Androida, jak i na iPhone’ach. Rozwiązanie powstało we współpracy z Mastercardem, dlatego trzeba aktywować w aplikacji płatności mobilne Masterpass.