Carrefour Tank&Go
(fot. Carrefour)

Carrefour Tank&Go – bezkontaktowe płacenie za paliwo w aplikacji

Płacenie za paliwo na stacjach Carrefour Polska będzie odczuwalnie sprawniejsze i wygodniejsze. Umożliwi to nowa usługa Tank&Go.

Tank&Go, czyli płatności z poziomu mobilnej aplikacji

Carrefour Polska, który jest właścicielem ponad 40 stacji paliw, ogłosił rozpoczęcie programu pilotażowego usługi Tank&Go. Skierowana jest ona do klientów stacji i umożliwia komfortowe dokonanie w pełni bezkontaktowej płatności za paliwo. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 to jak najbardziej dobra wiadomość.

Carrefour Polska konsekwentnie rozwija pakiet usług dla klientów realizujących transakcje w naszej sieci sklepów. Tank&Go to kontynuacja doskonale przyjętej przez klientów usługi Scan&Go, a jednocześnie pierwszy tego typu projekt realizowany przez sieć handlową w Polsce, który zapewnia klientom korzystającym ze stacji paliw Carrefour nowe doświadczenia w pełni mobilnej, bezobsługowej realizacji transakcji oraz bezpieczeństwo i szybkość zakupów paliwa za pomocą aplikacji Mój Carrefour – mówi Grzegorz Wazowicz, Dyrektor Działu Usług Finansowych i Handlowych Carrefour Polska.

Warto zaznaczyć, że nie trzeba będzie pobierać zupełnie nowej aplikacji. Moduł Tank&Go został dodany do mobilnej aplikacji Mój Carrefour, którą powinno znać wielu klientów sklepów Carrefour. Dostępna jest ona zarówno na urządzenia z Androidem, jak i w wersji na iOS.

W celu rozpoczęcia przygody z nową usługą, użytkownik musi zalogować się w module, wprowadzić wymagane dane samochodu, a następnie aktywować płatności mobilne Masterpass.

Jak działa Tank&Go?

Podjeżdżając na stację paliw wystarczy wybrać dystrybutor, określić kwotę transakcji, dokonać płatności i rozpocząć tankowanie. Po jego zakończeniu, klient otrzyma fakturę na podany wcześniej adres e-mail i może odjechać ze stacji paliw. Jak już wspomniałem, cały proces odbywa się sprawnie i bezkontaktowo.

Funkcja w ramach testów dostępna jest na stacji benzynowej na warszawskim Targówku, a także stacji przy hipermarkecie Kraków Czyżyny. Docelowo ma pojawić się na wszystkich stacjach należących do Carrefour Polska.

Nie tylko Carrefour – Orlen również ma podobną usługę

Na stacjach Orlenu można skorzystać z Orlen Pay. Aplikacja pozwala na dokonanie płatności bez kontaktu z pracownikiem stacji paliw. Co więcej, można płacić za inne towary i myjnię, obsługiwana jest biometria, płatności Apple Pay i BLIK.