Canva

Canva już nie służy tylko do projektowania grafiki. Zacznie przypominać Dokumenty Google

Canva jest jednym z najprzyjemniejszych narzędzi do tworzenia szybkich projektów graficznych z gotowych elementów. Nadchodzi szereg nowych produktów, którymi teraz zajmie się firma, w tym edytor przypominający Dokumenty Google.

Canva poszerza spektrum działania

Australijska firma, na zorganizowanym przez siebie wydarzeniu Canva Create zdradziła, na czym będzie się skupiać w najbliższej przyszłości, a jest tego sporo. Zapowiedziano powstanie Canva Docs, Canva Websites oraz Canva Whiteboards and Data Visualization. Ponadto powstaną narzędzia pomagające w drukowaniu projektów, a także usuwania tła w filmach. Właściciele platformy mówią o „nowej erze” Canvy.

Według danych Australijczyków, 85% firm z listy Fortune 500, w tym FedEx, L’Oréal i Salesforce, korzysta z narzędzi projektowych Canva. Ponad 4,4 miliona klientów opłaca usługę Canva dla zespołów, uruchomioną w ubiegłym roku, która ułatwia współpracę rozproszonej grupie współpracowników.

Platforma poszerza teraz usługi o rozwiązania nachylone w stronę pracy biurowej, ale nie będą one konkurować z Dokumentami Google czy pakietem Microsoftu. Serwis Canva od zawsze skupiał się na wizualiach. I choć teraz będzie możliwe tworzenie dokumentów z większą ilością tekstu, wciąż to elementy graficzne będą odgrywać w nich najważniejszą rolę.

Jedno narzędzie, by rządzić wszystkimi

Najważniejsze w nowych programach firmy będzie to, że projekty powstające za ich pomocą będą mogły być swobodnie przekształcane w inny typ produktu. Na przykład prezentację szybko przerobimy na dokument lub witrynę internetową! Oczywiście wszystko to za pomocą przystępnych szablonów dla początkujących i bardziej zaawansowanego API dla programistów.

Canva planuje też uruchomić program dla twórców, w którym sprawdzeni projektanci będą mogli sprzedawać szablony, zdjęcia i projekty innym użytkownikom serwisu. Oczywiście właściciele platformy będą pobierać część środków w postaci potrąceń od przychodu takich artystów, ale nie wskazano, jak wysokie będą to „podatki”.

Ponieważ Canva jest codziennym narzędziem również naszej pracy, chętnie przekonamy się, co takiego będzie miała do zaoferowania po wprowadzeniu zmian. Szykuje się prawdziwy kombajn dla twórców internetowych!

Wprowadzono niepoprawny url do wpisu z oiot.pl, poprawny format powinien wyglądać tak: „https://oiot.pl/facebok-messenger-grupowe-efekty-ar/”.