Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

PlayStation 5: oficjalny pokaz nowej konsoli już za kilka dni!

W mijającym tygodniu poznaliśmy bardzo wiele szczegółów dotyczących konsol następnej generacji produkowanych przez Microsoft, zwłaszcza ich bardzo korzystnych cen. O PlayStation 5 było nieco ciszej, jednak do mediów trafiła arcyważna informacja: pokaz nowej konsoli już w przyszłym tygodniu!

Data rozpoczęcia sprzedaży PlayStation 5: koniec zgadywania

Oficjalne informacje od Sony, do tej pory, wskazują jedynie, że konsola PlayStation 5 trafi na półki sklepowe przed świętami Bożego Narodzenia. Łącząc kropki w postaci dat wydarzeń towarzyszących i tego, kiedy premiery konsol od Sony miały miejsce w przeszłości, można już teraz wskazać datę dzienną, kiedy to PS5 zagości na półkach sklepowych, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Oto, co wiemy na temat możliwej daty premiery PlayStation 5:

  • brazylijskie źródła wskazują, że debiut konsoli odbędzie się w połowie listopada, najprawdopodobniej 17;
  • japoński oddział sklepu Amazon poinformował, że akcesoria towarzyszące PS5 (słuchawki, podstawka ładująca pady) będą do kupienia od 20 listopada;
  • 17 listopada odbędzie się premiera DLC do gry Fortnite, która może służyć podgrzaniu atmosfery przed premierą PS5;
  • 13 listopada będzie miała miejsce premiera gry Call of Duty: Black Ops – Cold War;
  • dniem tygodnia, w którym konsole PlayStation 3 i PlayStation 4 trafiały na półki amerykańskich sklepów, był piątek.

Na podstawie tych danych, redakcja Tom’s Guide wskazała najbardziej prawdopodobną datę premiery PlayStation 5 na piątek w drugiej połowie listopada, co zawęziło pole manewru do 20 i 27 listopada. Z uwagi na to, że 27 listopada to black friday, Sony z pewnością nie zaryzykuje, by premierę nowej konsoli przysłoniła gorączka wyprzedaży. Pozostała więc jedyna, prawdopodobna data debiutu PS5 na półkach amerykańskich sklepów: 20 listopada.

Europejska premiera i ceny – poznamy już za kilka dni!

Niestety, na tę chwilę nie znamy konkretów dotyczących daty rozpoczęcia sprzedaży konsoli w Europie i cen, w jakich będzie można ją kupić. Wiemy natomiast, kiedy (najprawdopodobniej) się tego dowiemy! Będzie to miało miejsce już w przyszłą środę – 16 września o godzinie 22:00. Wiemy to z oficjalnej zapowiedzi wydarzenia na facebookowym profilu PlayStation:

Ceny konsol nowej generacji od Microsoftu zaszokowały praktycznie wszystkich obserwujących temat. Wątpię, by ktokolwiek spodziewał się, że już w dniu premiery będzie tak tanio. Jak odpowie Sony na takie posunięcie? Jest właściwie pewne, że PlayStation 5 będzie droższe od Xboxa Series X.

Już 16 września wszystko się wyjaśni…