BMW wydłuża listę krajów obsługujących Personal eSIM Ubigi
(źródło: BMW Group)

Masz BMW? Możesz już skorzystać z nowej usługi w Polsce!

Koncern BMW pochwalił się rozszerzeniem jednej z usług o kolejne kraje (w tym Polskę). Propozycja już w lutym br. pojawiła się już w Niemczech i Francji. Dzięki niej właściciel samochodu wraz z pasażerami może cieszyć się stałym dostępem do sieci internetowej na pokładzie pojazdu. Co to za usługa, w jaki sposób działa, w których samochodach i jak ją uruchomić?

Nowa usługa w wybranych pojazdach BMW w Polsce

W lutym br. koncern BMW ogłosił wdrożenie nowego sposobu łączności w swoich samochodach obsługujących transfer danych 5G – była to usługa Personal eSIM Ubigi firmy Transatel. Rozwiązanie to daje m.in. możliwość korzystania z funkcji informacyjnych, rozrywkowych i łączności Wi-Fi, a wszystko to na pokładzie pojazdu. Technologia ta to globalna usługa mobilna, która obsługuje komputery, tablety, a także samochody marek, takich jak Jaguar, Land-Rover czy Stellantis.

Dotychczas usługa w samochodach marki BMW była dostępna dla właścicieli pojazdów z Niemiec i Francji. Teraz sytuacja diametralnie się zmienia, bo technologia zostaje rozszerzona na kolejne europejskie kraje: Polskę, Austrię, Belgię, Czechy, Hiszpanię, Holandię, Luksemburg, Portugalię, Szwajcarię i Włochy.

Nowa propozycja obsługiwana jest przez samochody wyposażone w Operating System 8, 8.5 i 9 z Personal eSIM Ubigi (SA6PA). W zależności od modelu pojazdu cyfrowa karta pozwala na utworzenie hotspotu i streamowania wideo na ekranach przeznaczonych dla osób znajdujących się na przednich siedzeniach. W samochodzie BMW z serii 7 opcja ta umożliwi korzystanie z ekranu kinowego oraz platformy Amazon Fire TV.

Jak aktywować usługę i ile trzeba zapłacić?

Aby móc korzystać z Personal eSIM Ubigi w pojazdach marki BMW konieczne jest aktywowanie usługi oraz opłacenie subskrypcji. Właściciele samochodów mogą przeprowadzić konfigurację za pomocą aplikacji My BMW – po jej uruchomieniu należy przejść do sekcji Profil, a następnie zakładki Personal eSIM, gdzie pojawi się komunikat Aktywuj eSIM. Dalsze instrukcje będą wyświetlane w aplikacji jako kolejne kroki.

Za subskrypcję europejskich planów danych Ubigi (UE 27 + Wielka Brytania + CH) trzeba zapłacić 10 euro miesięcznie. Abonament obejmuje nielimitowaną ilość danych internetowych.

„Partnerstwo z Ubigi zapewnia teraz naszym klientom większą elastyczność i wygodę w zakresie połączenia pojazdu z odpowiednim planem transmisji danych. Dzięki temu możemy dostarczyć więcej treści cyfrowych do naszej floty BMW”. Dr Céline Laurent-Winter, Vice President Connected Vehicle Platforms w BMW Group