smartwatch maxcom titan valkiria
Maxcom Titan Valkiria (źródło: Maxcom)

Titan Valkiria to pierwszy taki smartwatch marki Maxcom

Firma Maxcom ma bardzo bogatą ofertę smartwatchy i sportowych opasek, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Titan Valkiria to jednak pierwszy taki zegarek w portfolio tej marki – wcześniej na próżno było szukać podobnego. Cechują go atrakcyjny wygląd i specyfikacja techniczna.

Smartwatch Maxcom Titan Valkiria – specyfikacja

Titan Valkiria to pierwszy outdoorowy zegarek dla kobiet marki Maxcom. W związku ze swoim przeznaczeniem, musi być wytrzymały na różne niesprzyjające czynniki. Potwierdza to fakt, że urządzenie spełnia wymagania militarnego standardu MIL-STD-810H oraz norm IP69 i 5 ATM.

Pomimo swojej konstrukcji zegarek nie stracił na atrakcyjności – zdecydowanie może spodobać się płci pięknej, szczególnie że producent postarał się, aby tak właśnie się stało. Nawet ja, jako przedstawiciel brzydszej płci, muszę przyznać, że ten model wygląda bardzo ładnie – naprawdę jest kobiecy.

smartwatch maxcom titan valkiria
(źródło: Maxcom)

Nie tylko design zasługuje jednak na uwagę, gdyż specyfikacja techniczna również. Producent zastosował bowiem w tym modelu wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,3 cala z funkcją Always On Display, podczas gdy ekrany tego typu nie są aż tak często spotykane w smart zegarkach. Góra urządzenia chroniona jest przez szkło Corning Gorilla Glass 3. generacji.

Nowość Maxcom oferuje również szeroki wachlarz funkcji, w tym 70 trybów sportowych z inteligentnym rozpoznawaniem 6 podstawowych dyscyplin i stylu pływania (SWOLF), a także pulsometr, pulsoksymetr, ciśnieniomierz (jego pomiary powinny być brane „orientacyjnie”), monitorowanie cyklu menstruacyjnego i kalendarz ciążowy.

Ponadto zegarek umożliwia przeprowadzanie rozmów głosowych z jego poziomu, zarówno odbieranie, jak i nawiązywanie (wymagane połączenie ze smartfonem). Jeśli natomiast chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu, producent deklaruje, że z włączonym Always On Display można liczyć na maksymalnie 3 dni, a bez nawet na 12 dni. Ładowanie akumulatora potrwa 2 godziny.

smartwatch maxcom titan valkiria
(źródło: Maxcom)

Smartwatch Maxcom Titan Valkiria – cena

Smartwatch jest już dostępny w oficjalnym sklepie producenta w trzech wersjach kolorystycznych: białej, różowej i miętowej. Wszystkie kosztują tyle samo – 449 złotych i są gotowe do wysyłki. Jako ciekawostkę można dodać, że przy promocji tego zegarka Maxcom połączył siły z marką The Love Love Life.