avatar frontiers of pandora grafika grafika promująca
Grafika promująca Avatar: Frontiers of Pandora (źródło: Ubisoft)

Avatar: Frontiers of Pandora. Data premiery i zwiastun rozgrywki

Podczas tegorocznego Ubisoft: Forward pokazano m.in. nowy trailer Avatar: Frontiers of Pandora. Deweloperzy podzielili się z nami także informacją odnośnie daty premiery tego tytułu!

Avatar: Frontiers of Pandora jeszcze w tym roku

Avatar: Frontiers of Pandora zostało zapowiedziane już wiele miesięcy temu i od tego czasu kilka razy przełożono premierę. Najpierw mówiło się o 2022 roku, później o wakacjach 2023 roku, a finalnie gra zadebiutuje jeszcze później. Data premiery została zaplanowana na 7 grudnia tego roku (o ile znowu tytuł nie zostanie opóźniony, chociaż na razie się na to nie zanosi).

Z jednej strony tak odległa data premiery może irytować graczy, którzy mocno czekali na tę grę, a z drugiej lepiej jest poczekać i otrzymać dopracowany produkt. Miejmy nadzieję, że Avatar: Frontiers of Pandora właśnie taką produkcją się okaże.

Szczególnie, że w rozwijanie tego tytułu zaangażowany był sam James Cameron, który odpowiedzialny jest za filmy Avatar oraz Avatar: Istota Wody (sequel historii poznanej ponad dekadę temu). Trailer rozgrywki jest widowiskowy i pokazuje esencję gameplay’u.

avatar: frontiers of pandora screen
Screen z traileru Avatar: Frontiers of Pandora (źródło: Ubisoft)

Co wiemy o Avatar: Frontiers of Pandora?

W gruncie rzeczy Ubisoft podzielił się z nami sporą dawką informacji o Avatar: Frontiers of Pandora. Gra zadebiutuje dopiero za pół roku, a już wiemy, o czym będzie fabuła. Gracze będą zwiedzać Zachodnie Rubieże na Pandorze, gdzie razem z innymi Na’vi postarają się ochronić planetę.

Jako gracz wcielimy się w swego rodzaju hybrydę, czyli dziecko Na’vi wychowane przez Zarząd Pozyskiwania Zasobów – ludzi, którzy przybyli na Pandorę w celu eksploatowania jej zasobów naturalnych. Po obejrzeniu filmu Avatar: Istota Wody wiemy, że nie jest to nic odkrywczego, ale historia ma spory potencjał. Oby tylko twórcy go dobrze wykorzystali.

Ubisoft przygotował trzy pakiety preorderu, który można już nabyć na stronie firmy. Standardowa edycja ma oprócz gry pakiet „Dziecko dwóch światów”. Złota wersja zaoferuje jeszcze przepustkę sezonową, 2 DLC, bonusową misję oraz cyfrowe przedmioty. Z kolei pakiet Ultimate zaoferuje także:

  • pakiet kosmetyczny dziedzictwa Sarentu: zestaw przedmiotów kosmetycznych, skórka broni premium i zestaw przedmiotów kosmetycznych zmory,
  • pakiet wyposażenia łowcy Sarentu: zestaw wyposażenia postaci, wyjątkowa broń.

Koszt preorderu na PC to:

  • podstawowa edycja – 69,99 dolarów (około 289 złotych),
  • złota edycja – 109,99 dolarów (~454 złote),
  • edycja ultimate – 129,99 dolarów (~537 złotych).

Koszt na PS5 i Xbox Series X/S:

  • podstawowa edycja – 339 złotych,
  • złota edycja – 484,99 złotych,
  • edycja ultimate – 579,99 złotych.