Trochę jednak duży może być ten Asus ZenFone 8 Mini…

Mały iPhone 12 mini wciąż nie doczekał się godnego siebie konkurenta i… wygląda na to, że raczej się to nie zmieni. Niedawno okazało się, że „kompaktowa Xperia” ma być dostępna wyłącznie w Japonii, a teraz dowiadujemy się, że Asus ZenFone 8 Mini wcale nie będzie taki mały jak się spodziewaliśmy.

Świat (nie) chce małych smartfonów

Jako że docierają do nas sprzeczne informacje, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy konsumenci chcą małych smartfonów, czy jednak nie. Z jednej strony poręczny iPhone SE 2020 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, a z drugiej iPhone 12 mini, który oferuje o wiele lepszą specyfikację, jakoś nieszczególnie sprawnie schodzi ze sklepowych półek.

Prawdopodobnie niemały w tym udział mają ceny ww. smartfonów – iPhone SE kosztuje od 399 dolarów, a iPhone 12 mini od 699 dolarów, zatem dla większości klientów wybór jest prosty. Jednocześnie duża część użytkowników woli jednak większe ekrany i kółeczko się zamyka.

Raczej mało prawdopodobne, aby producenci smartfonów z Androidem zaryzykowali tak samo jak Apple, choć wiele wskazuje na to, że Asus również szykuje stosunkowo „niewielki” model.

Asus ZenFone 8 Mini nie będzie konkurencją dla smartfona iPhone 12 mini
(fot. Apple)

Asus ZenFone 8 Mini nie będzie konkurencją dla modelu iPhone 12 mini

Nasze marzenia o godnym konkurencie dla iPhone’a 12 mini rozsypują się doszczętnie jak domek z kart. Jak zostało wspomniane już we wstępie, „kompaktowa Xperia” ma być zarezerwowana dla rynku japońskiego, a teraz okazuje się, że Asus ZenFone 8 Mini (czy jakkolwiek tam go Asus nazwie) nie będzie tak samo kompaktowy jak iPhone 12 mini.

Użytkownik Twittera, posługujący się nickiem ReaMEIZU, udostępnił informacje na temat kilku nowych smartfonów marki Asus. Jeden z nich, dokładniej ten o oznaczeniu ZS590KS, może być wyczekiwanym modelem Asus ZenFone 8 Mini, ponieważ ma zaoferować stosunkowo mały wyświetlacz (jak na dzisiejsze standardy), bo o przekątnej 5,9 cala.

Fakt, wyróżni się wśród „patelni” z grubo ponad 6-calowymi ekranami, jednak jednocześnie nie będzie tak mały jak iPhone 12 mini. Szkoda, ale być może właśnie dzięki temu zainteresuje się nim jeszcze więcej klientów, bo przekątna na poziomie 5,9 cala wydaje się optymalnym kompromisem – nie jest przesadnie duża, ale też nie za mała.

ReaMEIZU ujawnił też, że ekran OLED w modelu Asus ZenFone 8 Mini ma mieć rozdzielczość Full HD+ i funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Ponadto na pokładzie tego smartfona znajdzie się topowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 z modemem 5G oraz aparaty z matrycami Sony IMX686 (64 Mpix) i Sony IMX663.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Asus zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 8.