Asus ZenFone 7 Pro i jego "wywijalny" aparat

Kolejny mini smartfon na horyzoncie. Tym razem ASUS

W momencie, gdy firma Apple prezentowała światu swój najnowszy, kompaktowy smartfon – iPhone 12 Mini, wielu zwolenników urządzeń z Androidem trzymało kciuki, by w ślad za amerykańską korporacją podążyli również inni producenci. Tak właśnie się dzieje, a kolejną firmą z mini smartfonem w ofercie ma być ASUS.

iPhone 12 Mini – powrót do lepszych czasów?

Na długo przed premierą najmniejszego z nowych iPhone’ów, wieszczono mu olbrzymi sukces rynkowy. Media rozpisywały się o tym, jak bardzo klienci tęsknią za kompaktowymi smartfonami, które można obsługiwać jedną ręką bez uczucia dyskomfortu. Tymczasem, rzeczywistość okazała się być zupełnie inna.

Spośród wszystkich nowych iPhone’ów, to właśnie najmniejszy i najtańszy model sprzedaje się zdecydowanie najgorzej. Czyżby był zbyt mały? A może klientów odstrasza wyraźnie słabsza bateria niż w większych iPhone’ach? Zapewne obydwa argumenty są słuszne.

Konkurencja musi się pojawić

Niemniej, słowo się rzekło, iPhone 12 Mini jest dostępny w sklepach. Oznacza to, że producenci smartfonów z Androidem po prostu muszą odpowiedzieć. Jest właściwie pewne, że pierwszą firmą, która rzuci rękawice Apple na polu sprzedaży małych smartfonów, będzie Sony. Jak donosi serwis DigiTimes, nowa Xperia Compact wcale nie będzie musiała czekać długo na kolejnego rywala. Wiele wskazuje na to, że prace nad niewielkim smartfonem finalizuje ASUS.

ZenFone Mini: będzie mniejszy, ale równie potężny

ASUS ZenFone Mini, bo tak najprawdopodobniej ma nazywać się nowy smartfon Tajwańczyków, mimo niewielkich wymiarów, ma być, podobnie jak najmniejszy iPhone, urządzeniem bezkompromisowym. W mniejszej obudowie zaoferuje wszystko to, czym pochwalić się mogą pełnowymiarowe flagowce.

Naturalnie, nie ma nic za darmo i nowy ZenFone najprawdopodobniej będzie odstawał od większych urządzeń w kwestii czasu pracy na baterii. Cóż, jego przyszli nabywcy będą to musieli po prostu zaakceptować. Niewielki wymiar ma swoją, sporą cenę.

Jeśli pogłoski się potwierdzą, ZenFone Mini zadebiutuje już wkrótce, być może wraz z kolejną generacją ROG Phone. Jedno jest pewne – będzie interesujący.