Szykujcie się, mobilni gracze. Asus ROG Phone 3 zostanie zaprezentowany w lipcu

Asus przygotowuje się do pokazania światu trzeciej generacji swojego smartfona przeznaczonego dla graczy. Po raz kolejny będzie współpracował z firmą Tencent przy dopracowywaniu oprogramowania urządzenia.

Asus ROG Phone 3 już w lipcu

Zarówno na profilach Asusa, jak i Tencent na chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się zapowiedzi premiery nowego smartfona z serii ROG Phone, dedykowanej graczom mobilnym. Ma on zadebiutować nieokreślonego jeszcze dnia w przyszłym miesiącu.

Zapowiedź Asusa ROG Phone 3

Na razie niewiele wiemy o specyfikacji samego telefonu. Wydaje się rozsądne zakładać, że Asus sięgnie po najszybsze możliwe podzespoły, w tym po procesor z najwyższej półki. Zgodnie z danymi TENAA, producent ma zastosować ośmiordzeniowy układ o taktowaniu do 3,091 GHZ. Jedynym chipsetem, który pasowałby do takiego opisu, jest Qualcomm Snapdragon 865+.

Oprócz tego spodziewamy się 8 GB, a nawet 16 GB RAM w najwyższej wersji, 128 GB do 512 GB pamięci wewnętrznej oraz potrójnego aparatu głównego z matrycą 64 Mpix i 8-megapikselowej kamery przedniej.

Jak na gamingowy smartfon przystało, Asus ROG Phone 3 powinien dostarczać dobre wrażenia podczas gry dzięki wyświetlaczowi AMOLED o przekątnej 6,59 cala. Przy rozdzielczości Full HD+ powinniśmy też zyskać szybkie odświeżanie ekranu, nie stanowiące większego wyzwania dla baterii 5800 mAh.

Asus ROG Phone

Tencent zamieszany w optymalizację ROG Phone 3

Chiński gigant oprogramowania Tencent przekazał, że ściśle współpracuje z Asusem podczas dopieszczania oprogramowania ROG Phone 3. Zaoferuje pewnie sporo dodatków, przydających się podczas gry na smartfonie – od kwestii związanych z wydajnością po obsługę urządzenia.

Tencent ma na tym polu spore doświadczenie. W ubiegłym roku pomagał Asusowi przy optymalizacji modelu ROG Phone 2. Sama firma oraz jej zależne spółki odgrywają ogromną rolę w rozwoju mobilnego gamingu w Chinach. Zachodniej publice Tencent kojarzy się przede wszystkim z produkcją Call of Duty: Mobile.

Lipiec już tuż, tuż, więc wkrótce powinniśmy dowiedzieć się na temat ROG Phone 3 nieco więcej.