Huawei wraz z Tencent mogą stworzyć własną platformę do grania w chmurze

Wielka klapa finansowa, jaką bez wątpienia jest Google Stadia i aktualne problemy z obecnością dużych wydawców w GeForce NOW mogły zasiać ziarno zwątpienia wśród osób zainteresowanych graniem w chmurze. Okazuje się jednak, że kolejne duże przedsiębiorstwa zamierzają spróbować swoich sił w tym bądź co bądź niszowym segmencie gamingu. Czy ktoś spodziewał się, że do akcji wkroczy Huawei w kooperacji z chińskim Tencent? Ja na pewno nie.

Reklama

Kolejna, ogromna inwestycja w dziedzinie cloud gamingu

Według przedstawicieli obu firm, Tencent połączyło siły z Huawei, aby wspólnie stworzyć autorską platformę do grania w chmurze nazwaną na ten moment GameMatrix. W tworzeniu platformy ma zostać wykorzystany między innymi autorski procesor HuaweiaKunpeng. Podobno powstało nawet specjalne biuro, w którym pracownicy obu firm zajmą się pracami nad projektem i dalszym rozwojem platformy. Nie wiemy, w jakim stadium prac znajduje się GameMatrix, jednak śmiało możemy zakładać, że jest on dopiero we wczesnej fazie projektowania.

Reklama

Inicjatywa rozwijać ma pomysł na granie w chmurze w kierunku rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, co będzie niemałym powiewem świeżości na rynku i faktycznie może pomóc uszczknąć dla siebie spory kawałek tortu.

Tencent ma ogromny talent do sprawnego wykorzystywania swoich pomysłów i jeśli ktoś jest w stanie faktycznie wprowadzić trochę innowacji do pozornie zbadanego rynku cloud gamingu, to najprawdopodobniej będzie to właśnie ten chiński gigant technologiczny.

Tencent to aktualnie jedna z najbardziej liczących się korporacji na rynku gier wideo i nie tylko. Ma ona pod sobą między innymi twórców League of LegendsRiot Games – i posiada nawet sporą część praw do gry Playerunknown’s Battlegrounds i jej mobilnej wersji.

Projekt GameMatrix faktycznie może być ogromnym zagrożeniem dla Google Stadia, Nvidia Geforce NOW czy nadchodzącego wielkimi krokami Microsoft Project xCloud. Żadna z tych platform nie oferuje nic poza samym graniem w chmurze, a rozwinięcie pomysłu o nowe, niewyeksploatowane technologie może być kluczem do sukcesu, który spowodowałby niemałe przetasowania wśród gigantów wirtualnej rozgrywki.

QubicGames przekaże maseczki ochronne i część zysków na walkę z koronawirusem

Źródło: PhoneArena dzięki Reuters

 1. Chwytają się czego popadnie by się utrzymać. Tyle, że i tak nie wyjdzie im a ich out z rynku jest coraz bliższy ? nie mogę się tego już doczekać, aż ten nic nie znaczący pseudoproducent wyleci całkiem z gry!

 2. Skąd niby informacje że Stadia jest porażka? Mają coraz więcej gier i graczy. Sam jestem mega zadowolony

  1. Google nie opłaca newsów jak czerwoni, więc dlaczego dziwi Cię umniejszanie roli „tych złych”?

  2. Może teraz trochę sie poprawiło, ale na początku przez długi czas platforma od Google miała bardzo mało gierek do zaoferowania i dodatkowo nie działała plynnie nawet na bardzo szybkich łączach światłowodowych.

  3. Stadia kompletnie nie spełniła pokładanych w niej nadziei i jej start był całkowitym rozczarowaniem dla całej branży. Owszem, teraz sytuacja stopniowo się poprawia, jednak wciąż daleko jej do tego na co liczyli gracze. Jesteś w mniejszości. :)

   1. No nie wiem, poczytaj na reddit stadii gdzie są gracze. Tak, nie jest zajebiście idealnie perfekcyjnie ale zapominam o tym grając :D

 3. Aktualnie na poważnie biorę tylko xCloud od Microsoftu i GeForce Now. Reszta, to jakiś nie śmieszny żart.

 4. Ważna wiadomość dla prawie każdego z Nas.Właśnie taka konkurencja mnie interesuje bo to z pewnością spowoduje spadki cen.Jeżeli Huawei nie będzie chciał za to więcej niż dodając maksymalnie 30% marży to musi się udać.Czym niższa marża tym lepiej dla portfela konsumenta.Zresztą Huawei już przyzwyczaił ludzi do siebie bo mając niższe ceny dalej najlepsze produkty na rynku.To musi boleć Amerykańskie firmy a dopiero zacznie gdy konkurencja z roku na rok będzie większa bo myśleli , że na Ziemi mieszkają ludzie z IQ poniżej 70 i będą za gorszy lub równy produkt płacić więcej.
  Po to jest właśnie Demokracja żeby ludzie nie szanujący pieniądza , którzy chcą przepłacać za produkty różnych firm mogły to robić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama