Asus ROG Phone 3

Flagowce od Asusa mogą zadebiutować już w lipcu

Zeszłoroczne flagowe smartfony firmy Asus – Zenfone 6 oraz gamingowy ROG Phone II – zostały ciepło przyjęte przez rynek, dlatego wielu czeka na oficjalny debiut następców. Ten, zgodnie z doniesieniami płynącymi z Tajwanu, może mieć miejsce już niedługo.

Reklama

Premiera na przełomie kwartałów

Jak donosi Taiwanese Commercial Times, premiera smartfonów Asus Zenfone 7 oraz Asus ROG Phone III odbędzie się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2020 roku, najprawdopodobniej w lipcu. Z uwagi na rosnącą popularność gamingowych smartfonów, to właśnie tegoroczna edycja ROG Phone ma być tym urządzeniem, które w bieżącym roku pociągnie smartfonowy biznes producenta.

ASUS ROG Phone

Reklama

Analitycy pracujący na zlecenie Asusa już teraz zakładają, że zainteresowanie ROG Phone III będzie o 30-50% wyższe niż poprzednim modelem z tej serii. Czy tak śmiałe przewidywania znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistych wynikach sprzedażowych, na tę chwilę trudno powiedzieć. Skoro jednak zapotrzebowanie na gamingowe smartfony istotnie wzrosło, a ROG Phone jest jednym z najważniejszych modeli w tym segmencie, zamierzenia wydają się być uzasadnione.

Specyfikacja bez niespodzianek

O tym, że premiera Asus ROG Phone III nastąpi niedługo świadczy fakt, że urządzenie, którego oznaczenie producenta może wskazywać, że jest to właśnie ten smartfon, pojawiło się w benchmarku GeekBench oraz przeszło certyfikację WiFi Alliance.

Nie jest żadną niespodzianką, że napędza je SoC Qualcomm Snapdragon 865 – po flagowym urządzeniu dedykowanym graczom nie można było spodziewać się żadnego innego układu.

ASUS ZenFone 6

W wersji, której wynik odnotowano w GeekBench, towarzyszy mu 8 GB pamięci operacyjnej, choć, znając producenta, w sprzedaży pojawi się również wersja o większej pojemności. Z kolei z danych WiFi Alliance wynika, że nowość Asusa będzie miała dwuzakresowy moduł odpowiedzialny za łączność z siecią bezprzewodową.

ASUS ZenFone 6 – najciekawszy z fighterów (recenzja)

Niestety, nie wiemy jeszcze nic na temat Zenfone’a 7. Należy się jednak spodziewać, że podobnie jak w przypadku smartfona dla graczy, znajdzie się w nim Snapdragon 865.

ASUS ZenFone 6

W ubiegłym roku Asus udowodnił, że jego smartfony mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla rozwiązań proponowanych przez wiodących producentów. Czy teraz będzie podobnie? Dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Gizchina

 1. Ale na pewno dalej ekran będzie Amoled a nie OLED w Asus ROG Phone.
  Nic nie ma na ten temat w artykule przedstawiono tylko że będzie miał Sandragona 865 to jak większość smartfonów na rynku europejskim.
  Ciekawostką jest ZTE Nubia Red Magic 3 5G smartfon do gier z ekranem super amoled fullHD+ 144 Hz.
  Aż do 16 GB ramu wpakowano do tego ZTE i ma do tego wentylatory do chłodzenia procesora jak dodatkowe ma chłodzenie cieczą , opinie są nie najlepsze na temat software oprogramowania ZTE Nubia Red Magic Chińczyka wynalazki androida.

  1. tu się zgodzę. Miałem tak po przejściu z samsunga na asusa rok temu. Jakieś dziwne odczucia miałem że to jednak nie to samo a parametry te same i sksiłem się na cene. Ciężko powiedzieć co mi niepasowało bo wróciłem do samsunga ale dużo niedociągnięć tam było jednak, pomimmo lepszej specyfikacji

  2. Przecież Rog Phone I/II, ma ekran Oled. Jedynka odświeżanie 90hz, a Rog Phone 2 ma Oled 120hz, z możliwością wybrania, w opcjach 60/90/120hz

   1. Asus ROG Phone 2 ma tylko Amoled a nie ma OLED ekranu .
    Gsmarena , Letsgodigital.
    Takie opcje to teraz każdy nowy flagowy model smartfona posiada automatyczne ustawienia w smartfonach 60hz/90hz /120hz .
    Czy w ogóle ma to sens takie smartfon do gier nie zastąpi to kpmpa .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama