Reklama
Asus ROG Phone 3

Flagowce od Asusa mogą zadebiutować już w lipcu

Zeszłoroczne flagowe smartfony firmy Asus – Zenfone 6 oraz gamingowy ROG Phone II – zostały ciepło przyjęte przez rynek, dlatego wielu czeka na oficjalny debiut następców. Ten, zgodnie z doniesieniami płynącymi z Tajwanu, może mieć miejsce już niedługo.

Reklama

Premiera na przełomie kwartałów

Jak donosi Taiwanese Commercial Times, premiera smartfonów Asus Zenfone 7 oraz Asus ROG Phone III odbędzie się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2020 roku, najprawdopodobniej w lipcu. Z uwagi na rosnącą popularność gamingowych smartfonów, to właśnie tegoroczna edycja ROG Phone ma być tym urządzeniem, które w bieżącym roku pociągnie smartfonowy biznes producenta.

ASUS ROG Phone

Analitycy pracujący na zlecenie Asusa już teraz zakładają, że zainteresowanie ROG Phone III będzie o 30-50% wyższe niż poprzednim modelem z tej serii. Czy tak śmiałe przewidywania znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistych wynikach sprzedażowych, na tę chwilę trudno powiedzieć. Skoro jednak zapotrzebowanie na gamingowe smartfony istotnie wzrosło, a ROG Phone jest jednym z najważniejszych modeli w tym segmencie, zamierzenia wydają się być uzasadnione.

Specyfikacja bez niespodzianek

O tym, że premiera Asus ROG Phone III nastąpi niedługo świadczy fakt, że urządzenie, którego oznaczenie producenta może wskazywać, że jest to właśnie ten smartfon, pojawiło się w benchmarku GeekBench oraz przeszło certyfikację WiFi Alliance.

Nie jest żadną niespodzianką, że napędza je SoC Qualcomm Snapdragon 865 – po flagowym urządzeniu dedykowanym graczom nie można było spodziewać się żadnego innego układu.

ASUS ZenFone 6

W wersji, której wynik odnotowano w GeekBench, towarzyszy mu 8 GB pamięci operacyjnej, choć, znając producenta, w sprzedaży pojawi się również wersja o większej pojemności. Z kolei z danych WiFi Alliance wynika, że nowość Asusa będzie miała dwuzakresowy moduł odpowiedzialny za łączność z siecią bezprzewodową.

ASUS ZenFone 6 – najciekawszy z fighterów (recenzja)

Niestety, nie wiemy jeszcze nic na temat Zenfone’a 7. Należy się jednak spodziewać, że podobnie jak w przypadku smartfona dla graczy, znajdzie się w nim Snapdragon 865.

ASUS ZenFone 6

W ubiegłym roku Asus udowodnił, że jego smartfony mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla rozwiązań proponowanych przez wiodących producentów. Czy teraz będzie podobnie? Dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Gizchina